Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Bayramı Tüm Yurtta Kutlanıyor

Tüm Türkiye 15 Temmuz Demokrasi Bayramını kutlamaya başladı. İşte Haber merkezimize ulaşan haberler

2017-07-12 15:08:18
15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Bayramı Tüm Yurtta Kutlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitlerini anmak üzere Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliği'ne geldi. Erdoğan'ı şehitlik girişinde Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Vali Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci karşıladı. 

****

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz şehidi Prof. Dr. İlhan Varank’ı mezarını ziyaret etti.. 15 Temmuz Şehitleri Anma programları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın birlikte 15 Temmuz Şehitleri’ni mezarları başında ziyaret ediyor. Ziyaretler kapsamında Erdoğan ve Yıldırım, Şehzadebaşı Camii’ne geldi. Erdoğan ve Yıldırım, 15 Temmuz gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde şehit edilen Prof. Dr. İlhan Varank’ın mezarını ziyaret etti.

****

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliği ve Şehzadebaşı Camii'nde Prof. Dr. İlhan Varank'ın mezarına ziyaret gerçekleştirdikten sonra, Çekmeköy Mezarlığı'na geldi. Başbakan Yıldırım burada 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen Ayşe Aykaç, Mehmet Yılmaz, Buran Cantürk, Mustafa Cambaz, Halil Kantarcı, Onur Ensar Ayanoğlu, Kader Sivri ve Osman Yılmaz'ın mezarlarını ziyaret etti. Yıldırım'a şehit aileleri de eşlik etti. 

****

NİĞDE'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz kahramanı şehit astsubay Ömer Halisdemir, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan'ın da katıldığı törenle mezarı başında anıldı.

****

Diyarbakır Valiliği'nce düzenlenen anma programı kapsamında ilk olarak Gölbaşı'ndaki Polis Özel Haraket Merkezi'ne darbecilerin hava saldırısı sonucunda şehit olan polis memuru Halit Gülser'in kabrinin bulunduğu Dicle İlçesi'ne bağlı Pekmezciler Köyü ziyaret edildi. Ziyarette, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cumali Atilla ve çok sayıda kişi, şehit polis memurun Halit Gülser'in babası Ömer Gülser'e başsağlığı dileklerini iletti. Pekmezciler Köyü'nde şehidin babasıyla bir araya gelen Vali Güzeloğlu, 15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaklarını ifade ederek, aynı zamanda darbe girişimindeki ihaneti de unutmayacakların söyledi.

****

BAŞBAKAN Yardımcısı Veysi Kaynak, 15 Temmuz'da milletin büyük bedeller ödediğini belirterek, "Bu millet top mermisine, tank atışına, uçak bombasına göğsünde siper etmeyi bilmiştir" dedi. Veysi Kaynak, memleketi Kahramanmaraş'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Şeyh Adil Mezarlığı'ndaki, şehitlikte düzenlenen anma törenine katıldı. Ulu Camii imamı Ayhan Küpelikılıç'ın Kur'an-ı Kerim okumasıyla başlayan törende İl Müftüsü Celal Sürgeç dua ettirdi. Veysi Kaynak ve törene katılanlar, şehitlerin mezarlarını ziyaret edip dua etti. Şehitlerin mezarlarına karanfil bırakan Kaynak, şehitlikteki yakınlarına da başsağlığı dileklerini iletti. 

****

Denizli'deki 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü etkinlerine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Zeybekci, ilk olarak sabah Asri Mezarlık'ta bulunan Anıt Şehitliği ziyaret etti. Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan ve Sema Ramazanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, 11'inci Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, belediye başkanları, daire müdürleri, askeri erkan ve şehit yakınlarının da katıldığı ziyarette Kuran okundu, dua edildi. Bakan Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ile birlikte şehitlerin yakınlarıyla yakından ilgilendi. Ziyarete katılan Zeybekci ve protokol üyeleri, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Zeybekci ve protokol üyeleri daha sonra Asri Mezarlık'ta bulunan Polis Şehitliği'ni de ziyaret etti.

****

KARABÜK'te '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğine katılan AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "'Asıl darbe 20 Temmuz’da oldu.' diye söylenenler, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunanları masum gösterme amaçlıdır" dedi. 15 Temmuz darbe girişimine İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde direnirken hayatını kaybeden Metin Arslan'ın, Öğlebeli Mahallesi’nde bulunan mezarı ziyaret edildi, dua okundu, karanfil bırakıldı. Anma etkinlikleri kapsamında Beşbinevler Mahallesi’ndeki şehitler mezarlığı da ziyaret edilerek dua edildi.

****

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Gölbaşı Mezarlığı'nda düzenlenen Şehitleri Anma Programı'na katıldı. Gölbaşı Şehitliği'ndeki programa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Ak Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve ilçe protokolü katıldı. 
Türk bayraklarıyla donatılan şehitlikte, Kur'an-ı Kerim okunarak, şehitler için dua edildi.

****

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Şehitleri Anma programı için geldiği Ankara’nın Balâ İlçesi Ergin Mahallesinde, 15 Temmuz şehidi Mutlucan Kılıç’ın mezarı başındaki programa katıldı. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde uçaklardan atılan bombaların hedefi olan şehit 18 yaşındaki Mutlucan Kılıç, Balâ ilçesi Ergin mahallesindeki mezarı başında anıldı. Programa Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan, İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Cumhuriyet Başsavcısı Eda Irmak, Belediye Başkanı Arif Kaplan, şehit babası Bilal Kılıç, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

****

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'de 15 Temmuz bir milat olmuştur. Cumhuriyet ve demokrasinin, milli iradenin, hukuk devletinin ortak değerleri arasında yer aldığının miladı olmuştur. 15 Temmuz, bu anlamda darbenin de darbecilerin de defterinin dürüldüğü tarih olmuştur” dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Şehitleri Anma programına katıldı. Yozgat Şehitliği’nde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Kuran tilavetinin ardından bütün şehitler için dua edildi. Bakan Bozdağ daha sonra şehit kabirlerin ziyaret edip karanfil bırakıp, dua etti. Şehitlik programı ardından, Yozgat Valiliği tarafından düzenlenen 'Milli İradenin Yükselişi' fotoğraf sergisini gezdi. 

****

GAZİANTEP’in İslahiye İlçesi’nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaret edildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Şehitlik ziyaretine Kaymakam Ramazan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, İlçe Müftü Vaizi Mustafa Tunceli, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Erdoğan, Daire Amirleri ve Şehit yakınları katıldı. Şehitlikte okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar yapıldı. Mezarlar ziyaret edilerek şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfil bırakıldı. Kaymakam Yıldırım, şehitlikte bulunan şehit Anneleri ile yakınlarıyla yakında ilgilenerek acılarını paylaştı.

****

OSMANİYE'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehit kabirlerine ziyaretlerle başladı. Vali Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, MHP Milletvekili Ruhi Ersoy ve Belediye Başkanı Kadir Kara'nın katılımıyla Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan programda İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şehitler için dua etti. Daha sonra Vali Coşkun ve protokol üyeleri şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı.

****

TOKAT’ta 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Erenler Şehitler Mezarlığı ziyaret edildikten sonra şehitler için mevlit okutuldu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar düzenlendi. Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve kent protokolü ilk olarak Erenler Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğini ziyaret etti. Vali Ömer Toraman ve il protokolü şehit mezarları üzerine karanfil bıraktı. Daha sonra ise şehitler için dua edildi. 

****

SİVAS’ın Suşehri ilçesinde 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu. İlçe Kaymakamlığı ve Belediye tarafından organize edilen mevlit Merkez Balhatun Camisinde gerçekleştirildi. 15 Temmuz şehitleri için okutulan Mevlite AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem de katıldı. Mevlidin ardından, cami çıkışında cemaate şeker, etli pide ve ayran ikram edildi. 

****

TUNCELİ'de 15 Temmuz anma programları kapsamında şehitler için mevlit okutuldu. Tunceli Valiliği tarafından 15 Temmuz anma programları kapsamında Paşa Camii'nde şehitler için mevlit okutuldu. Vali ve Tunceli Belediye Başkanvekili Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karakaş, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile okutulan mevlidin ardından şehit yakınları ve gaziler için Paşa Camii bahçesinde yemek ikram edildi. 

****

HAKKARİ'de Aile ve Sosyal Polikitalar Müdürlüğü, Çukurca İlçesi'nde ise ilçe Müftülüğü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlar ve tüm şehitler için öğle namazının ardından mevlit okutuldu. Mevlit sonrası cami avlusunda mevlit programına katılan 700 vatandaşa yemek ikramında bulunuldu.BİTLİS’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehitlikler ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Programa, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Gezer, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Müftüsü Faysal Geylani, kurum amirleri ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldılar. 

****

ŞIRNAK Valiliği tarafından 15 Temmuz anma programı kapsamında şehitler için Kürtçe mevlit okutuldu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Şırnak Valiliği'nce şehitleri anma programı düzenlendi. Merkez Külliye Camii'nde düzenlenen etkinliğe Vali Mehmet Aktaş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, İl Jandarma Komutanı Albay Hünkar Keleş, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

****

MARDİN'in Midyat İlçe Kaymakamlığı'nca 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Midyatlı Özel Harekat Polisi Velit Bekdaş ve diğer şehitler için Kürtçe, Türkçe ve Arapça mevlit okutuldu. 

****

ARTVİN’de, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Artvin Garnizon Şehitliği ziyaret edildi, şehitler için mevlit okutuldu. Artvin Valiliği önünde başlayan ve Garnizon Şehitliği'ne kadar yapılan kortej yürüyüşüne Vali Ömer Doğanay, Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Albay Cengiz Abdurrahman Çerçi, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

****
ELAZIĞ'da Valilik tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaretleri yapıldı. 15 Temmuz anma programları kapsamında, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş İcadiye Şehitliği'ni ziyaret etti. Elazığ protokolü, İcadiye şehitliğinde İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın yaptığı duanın ardından şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

****

15 TEMMUZ Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Nevşehir'de Şehitlik Parkı’nda tören düzenlendi. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,  AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi ’nin yanı sıra daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler ile yakınlarının katıldığı etkinlik, 15 Temmuz şehitleriyle tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Altınoluk Camii İmam Hatibi Ramazan Öz’ün okuduğu Kuran'ın ardından Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk dua etti.

****

TEKİRDAĞ'da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde darbe girişimi sırasında İstanbul'da şehit edilen polis memuru Münür Alkan ile diğer şehitlerin mezarları ziyaret edilip, şehitler için mevlit okutuldu. Tekirdağ'da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine Vali Mehmet Ceylan, Ak Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile asker, polis ve vatandaşlar katıldı. Hayrabolu yolu üzerindeki şehir mezarlığındaki şehitlikte, şehitler için dua okunup, mezarlığa karanfil bırakıldı. İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı korurken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbeci askerler tarafından şehit edilen Tekirdağlı polis memuru Münür Alkan'ın mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra ise Şehitler Camisi'nde şehitler için mevlit okutuldu.

****

ÇANAKKALE'de, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi. 15 Temmuz ve Çanakkale Şehitleri, dualarla anılırken; sembolik şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Saat 11.00'de başlayan törene; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 2'nci Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı. 

****

DÜZCE'de düzenlenen, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliklerine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Bir çete hareketidir 15 Temmuz girişimi. Allah bir daha 15 Temmuz’lar göstermesin" dedi.Düzce Valiliği'nin şehitlikte düzenlediği anma programına Bakan Özlü'nün yanında Vali Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, daire müdürleri, şehit yakınları ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.

****

SİNOP'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında şehitlikler ziyaret edildi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Ömercan Açıkgöz'ün mezarı ziyaret edilerek dua edildi.

****

BALIKESİR'de 15 Temmuz  Anma Programı, Şehitlikte gerçekleştirilen törenle başladı. Darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Turgut Solak da Ovabayındır Mahallesi'ndeki kabri başında anıldı.

****

VAN'da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehitlikler ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Ziyarete Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Arif Çetin, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İpekyolu Kaymakamı, Belediye Başkanvekili Cemil Öztürk, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Atıf Çiçekli, kurum amirleri, STK temsilcileri, şehit yakınları katıldı. 

****

ÇORUM’da 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle şehitlikte anma programı düzenlendi. Çorum Valiliği öncülüğünde, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünde anma etkinlikleri düzenlendi. Çorum Şehitliği'nde düzenlenen törene Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, İl Jandarma Komutanı Albay Fatih Üstündağ, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

****

15 TEMMUZ Şehitleri Anma Programları çerçevesinde İzmir Kadifekale’deki Hava Şehitliği ziyaret edildi, dualar okundu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmir milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı anma programında çok sayıda kişi katıldı.

****

15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yıldönümünde şehit düşenler ile gazi olanlar, Manisa'da anıldı. Manisa Valiliği'nce düzenlenen ve 5 gün sürecek olan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında ilk etkinlik, Manisa Garnizon Şehitliğinde düzenlendi. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Garnizon Komutanı Albay Güven Dere, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı AK Partili Ömer Faruk Çelik, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, şehit yakını ve gaziler törene katıldı. 

****

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünda  Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Ordu'da, Garnizon Şehitliği'nde 'Şehitleri Anma Programı' düzenlendi. Ordu Valiliği tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Garnizon Şehitliği'n dedüzenlenen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Milletvekili Oktay Çanak, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, daire müdürleri, diğer protokol temsilcileri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

****

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, 15 Temmuz şehitlerinden Oğuzhan Yaşar'ın Erzurum'un Şenkaya İlçesi'ndeki mezarı başında Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti, "Cenab-ı Hakk bu millete bir daha 15 Temmuz yaşatmasın" dedi.

****

ZONGULDAK'ta, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaret edilerek şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Asri mezarlıktaki şehitlik ziyaretine Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu, vali yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, daire müdürleri, askeri erkan, şehit aileleri, muharip gaziler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Terörle mücadelede şehit olan asker ve polislerin mezarlarına karanfil bırakıldı, Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

****

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitlikte dua okunması ile başladı. Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Şehitlikte düzenlenen programa; Siverek Kaymakamı Metin Demirel, Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 107'nci Topçu Alay Komutanı Albay Behiç Kunaç, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

****

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı'nda bombalı saldırıda yan yana şehit olan polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un mezarlarını ziyaret etti. 
Bakan Çelik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, darbe girişiminde F16 savaş uçaklarınca atılan bombalar sonucu şehit olan Ahmet ve Mehmet oruç kardeşlerin Alihocalı Mahallesi'ndeki kabirlerine çiçek bıraktı, baba Ali Oruç ve yakınlarına başsağlığı diledi.

****

Hatay Dörtyol'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaret edildi. Karahasanpaşa Kışlası Garnizon Şehitliğindeki anmada, İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Anmada, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından ilçe Müftü Vekili Kazım Ural tarafından dua edildi.

****

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğünde görevliyken geçici görevle Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğüne gönderildikten sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç için Antalya'da tören düzenlendi. Uncalı Mezarlığındaki Polis Şehitliği'nde düzenlenen törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Tugay Komutanı Albay Tahir Savran, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Müftüsü Osman Artan, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve protokol üyeleri, şehidin babası Zeki, anne Meltem Kılınç, şehidin kardeşleri Gamze ve Onur Kılınç ile dayısı, yeğenleri ve yakınları katıldı.

****

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıl dönümünde Denizli’de şehit ziyaretiyle başlandı. Denizli'de bugün, FETÖ/PDY terör örgütünün15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenler anısına, Türkiye genelinde düzenlenen programlar çerçevesinde, Denizli protokolü Asri Mezarlık Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Bu gece başlayan program neticesinde, 00:50'de Çardak Havaalanına intikalin ardından, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Albay Gültekin Yaralı, Denizli Ak Parti Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Denizli Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

****

15 Temmuz Anma Programları Başakşehir’de şehitlerin kabir ziyaretleri ile başladı.
Şehitler için düzenlenen ilk program Şehit Haki Aras’ın Küçükçekmece Yarımburgaz Mezarlığındaki kabri başında gerçekleştirildi. Anma programında Haki Aras’ın annesi Güleser Aras ve Ağabeyi Cevdet Aras da hazır bulundu. Anma programına şehit ailelerinin yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şevki Şar, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir İlçe Sağlık Müdürü Doğan Uysal katıldı.

****

Silivri'de 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" adı altında düzenlenen anma programları başladı. Anma programları kapsamında ilk olarak Silivri'de bulunana şehitlik ziyaret edildi. Ziyaret programına, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan, Silivri Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Hasan Topçiçek, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özcan Açıkbaş, İBB Meclis Üyesi Tamer Şişman, SİBESO Başkanı Nuray Koçer, Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Recep Akıncı, Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Şehit ve Gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

****

Nevşehir Avanos ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Mevlid-i Şerif okutuldu, yemek dağıtıldı. Avanos Kaymakamlığı ve Avanos İlçe Müftülüğü işbirliğinde, 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen etkinliğe Kaymakam Muhammet Sait Baytok, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan ve vatandaşlar katıldı.

****

Siirt’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapıldı.
3’üncü Komando Tugay Komutanlığı şahitlik bahçesinde düzenlenen etkinliğe Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, çeşitli sivil toplum örgütleri, asker ve polis katıldı. Kur’an-ı kerim okunmasıyla başlayan program, İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından 15 Temmuz şehitleri için dua okudu. 

****

Develi İlçe Müftülüğü 15 Temmuz Şehitleri İçin Develi Çarşı Camiinde mevlit programı düzenledi. Mevlit programına Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Garnizon Komutanı Mustafa Mardar, İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Develi Belediyesi Camii çıkışında vatandaşlara lokum dağıttı.

****

Gaziantep'te Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi esnasında, Ankara’da Gölbaşı Özel Harekat Merkezine darbeci askerler tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden askerlerin mezarlarını ziyaret etti.Törene, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yanı sıra, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri ile Gaziantep Vali Vekili Uğur Aladağ, İl Müftüsü Ahmet Çelik ve protokol katıldı.

****

Mersin’in Mut ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlikler ziyaret edildi, mezarlara gül bırakıldı. Mut Şehir Mezarlığı’nda düzenlenen törende, ilk olarak İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve daha sonra şehit mezarlarına gül konuldu. Şehitlik ziyaretine, Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı

****

Konya Çumra ilçesinde 15 Temmuz şehitleri anısına futbol turnuvası düzenlendi.Çumra Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından yaz Kur'an kursları arasında düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası törenle başladı.Belediye Başkanı Oğuz, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, turnuvayla Belediye Sentetik Futbol Sahasının da açılışını yapmış olduklarını belirtti.

****

Konya'nın Kulu ilçesinde Halime Hatun Kubbeli Camisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitler için Mevlid-i şerif okutuldu. Programa Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Kulu İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Erkaraman, Kulu İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Orhan, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, İlçe Müftüsü İbrahim Kacaroğlu, siyasi parti başkanları, kurum müdürleri, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

****

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar