Beytullah sevgisi engel tanımıyor


Hac vazifesi için kutsal topraklarda bulunan engelli vatandaşlar, tavafı tekerlekli sandalyede yapıyor.

Kendileri için ayrılmış tavaf halkasında Kâbe ile buluşuyor...

Binlerce Müslümanın Kâbe’ye akını sürerken, kutsal topraklardaki engelli vatandaşların azmi ve heyecanı dikkatlerden kaçmıyor.

Yürüyemeyen, yaşlı ve engelli Müslümanlar, tekerlekli sandalye üzerinde Kâbe kapısı önünde kuyruğa giriyor. Tekerli sandalyelerin başında ya bir yakınları ya da ücretli tekerli sandalye sürücüleri var.

TAVAF HALKASI
Kâbe’nin bir kapısı sadece engelli vatandaşların girişi için ayrılmış. Sıra kendisine gelen engelli Müslümanlar daha sonra görevlilerin yönlendirmesi ile kendileri için düzenlenen asansörlere bindiriliyor. Ardından Kâbe’yi yukarıdan gören ikinci kattaki tavaf halkasının kapısına götürülüyorlar.

SIKI DENETİM VAR

Bu alanda sadece engellilerin abdest alması için özel bir bölüm de oluşturulmuş. Ayrıca, görevliler bu kapıda da sıkı denetim uyguluyor. Sadece tekerlekli sandalyedeki müminler ve onlara yardımcı olacak bir yakınlarının girişine izin verilen bölgede güvenlik had safhada. Kontroller sonrasında bir yakını ile tekerlekli sandalyedeki Müslümanlar, Kâbe’nin etrafında tavafa başlıyor.

http://dunya.bugun.com.tr/engel-tanimiyor-haberi/813760
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder