mahihaber Haberimiz Ses Getirdi, Diş Hastanesi Açıldı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Haberimiz Ses Getirdi, Diş Hastanesi AçıldıSultangazi 50.Yıl Mahallesinde 2015 yılında törenle açılan Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin ne zaman hizmete başlayacağı haberimiz üzerine hastane hizmete başladı.

Sultangazi 50. Yıl Mahallesi Mevlana Caddesi’nde bulunan ve zamanın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla geçen yıl Ekim ayında açılışı yapılan Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi vatandaşlara hizmet vermediğinden tepkilere neden olmuştu.

Hizmete başlamamasını sitemizde dile getirdiğimiz hastane görkemli bir şekilde açılışı yapılmış ancak boş olarak bir yılını doldurmuştu ki yaptığımız haber üzerine Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne yaklaşık geçen aylarda başhekim ve hastane müdürü atanmıştı.

Geçen hafta içerisinde faaliyete başlayan hastanede hasta müracaatları alınmaya başlandı. Mhrs üzerinden randevu alınarak gidilebilen hastanede öğrenildiğine göre sadece ağız ve diş sağlığı hizmeti verilirken ameliyathanesi olmasına rağmen çene uzmanı çalışanların atanmadığı da öğrenildi.

Yaklaşık 1,5 yıldır yapımı tamamlanan ve iç mefruşatları, cihazları ve tüm donanımları tamamlandığı açılış töreninde bakan tarafından yapılan Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi milyonlarca TL para harcanmasına rağmen hizmet vermeden kaderine terk edilmiş halde beklemekteydi.İlçe sakinleri hastanelerinin bir an önce açılmasını beklerken,
hastanenin hizmet vermemesi iktidar karşıtı grupların da "Hükümetin yaptıklarıyla övündüğü hizmetler genelde yarım kalmış ya da kamunun ihtiyacını karşılayamamıştır. 500 bine yaklaşan bir nüfusa sahip olan ilçemizde tek bir diş hastanesi olacaktı. O da boş olarak kaderine terk edilmiş halde bekliyor.. Madem hizmet veremeyecekti, açılışı neden yapıldı. Açılışı yapıldı, neden hizmet vermiyor." demelerine yol açmıştı.

50. Yıl Mahallesi Mevlana Caddesi’nde bulunan ve dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla 2015 yılının Ekim ayında açılışı yapılan Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine nihayet başhekim ve hastane Müdürü yaklaşık bir ay önce göreve başlamış, doktor atanmasıyla bir haftadır hasta kabulüne başlanmış oldu.

Vatandaşlar mhrs'den randevu alarak hastanede muayene ve tedavi olma imkanı bulacaklardır.

İlgili Haber

erolkarasiteleri haber merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder