mahihaber Flaşla fotoğraf çeken aile bebeğin gözünü kör etti - Mahihaber
HADİSLERDEN

Flaşla fotoğraf çeken aile bebeğin gözünü kör ettiÇin'de bir aile, akıllı telefonlarının flaşıyla yakından çektikleri fotoğraflar yüzünden 3 aylık bebeklerinin 1 gözünü kör ettiği ortaya çıktı


Yeni doğan bebeklerinin her anını fotoğraflamaya ve ölümsüzleştirmeye çalışan heyecanlı aileler, bu kez geri dönüşü olmayan bir felakete yol açtı.

Dailymail’de yer alan ve herhangi bir ismin yer almadığı habere göre, Çin’de bebeklerini yaklaşık 25 santimetre uzaklıktan telefonlarının flaşını kullanarak fotoğraflamaya çalışan bir aile, şu an 3 aylık olan bebeğin 1 gözünün kör olmasına yol açtı.

Basına konu hakkında bilgi veren doktorlar, talihsiz bebeğin gözünde yoğun flaşa bağlı olarak ‘geri döndürülemez’ bir hasar meydana geldiğini; flaşın esas olarak göze giren ışığın odaklandığı lekedeki hücrelere zarar verdiğini açıkladı.

Uzmanlar, çocukların gözlerinin 4 yaşına kadar yoğun ışığa duyarlı ve hassas olduğunun altını çizdi.

Milisaniyelik bile olsa flaş ışığına maruz kalan bebeklerin gözlerinin, kalıcı hasara uğrayabileceği konusuna dikkat çeken uzmanlar, bebeklerin yıkandığı banyo ışığının da parlak olmaması konusunda aileleri uyardı.

Çin’de gerçekleşen ve bir bebeğin gözünün kör olmasıyla sonuçlanan bu korkunç olay sonrası, ailenin ceza alıp almayacağı ise bilinmiyor.

http://www.sozcu.com.tr/2015/dunya-bunu-konusuyor/flasla-fotograf-ceken-ailesi-3-aylik-bebegin-gozunu-kor-etti-897137/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder