mahihaber Lens Gözü Neden Yakar - Mahihaber
HADİSLERDEN

Lens Gözü Neden Yakar


Lensinizi sabah kalktığınızda gözünüze takıp bir an önce mutlu bir şekilde güne merhaba demek istiyorsunuz. Derken kontakt lensinizi taktıktan hemen sonra gözünüzün içinde lensinizin kuvvetli bir yanmaya neden olduğunu fark ediyorsunuz. Bu sorunu yaşamanın birçok nedeni olabilir. Bu yazı içerisinde ise lens gözü neden yakar konusunda en sık cevap olan çözüm önerileri üzerine bahsedeceğiz.

1.Ellerinizde kalan sabun, şampuan vb. maddeler

Lensinizi takmadan önce elinizde sabun veya şampuan gibi gözünüzü yakacak etkiye sahip kimyasallardan arta kalan kalıntılar bulunmamalıdır. Diyelim ki duş aldınız. Duştan çıktınız ve ellerinizi tekrar yıkamadan kontakt lenslerinizi taktınız. Bu durumda çok az bile olsa elinizde kalan şampuan lensin üzerine geçecek ve bu da gözünüzün içerisinde yanmanın meydana gelmesine neden olacaktır.

2.Lensin yeteri kadar temiz olmaması

Lensinizin yeteri kadar temiz olmaması yine kontakt lensinizin gözünüzün içerisinde yanma yapabilecek bir nedendir. Bu sorun ile karşılaşmamak için daima kontakt lens bakımını doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kontakt Lens Bakımı Nasıl Yapılır isimli konumuza göz atarak doğru şekilde lensinizin bakımını nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

3.Lens batması

Eğer yeni bir kontakt lens kullanıcısıysanız ve kontakt lens yanması ile kontakt lens batması arasındaki farklardan haberdar değilseniz, bunları öğrenmeniz de yine sorunun çözümüne ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunun için Kontakt Lens Batması isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

4.Lensinizi ters takmış olabilirsiniz

Lensinizi ters takmanız aslında bir yanma değil, daha çok batma ile karışık bir rahatsızlık duygusu yaşamanıza neden olur. Bu nedenle lensinizin doğru yüzeyini kullandığınızdan emin olun.

http://www.kontaktlensim.com/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder