mahihaber Dinlendirici Gözlük Yalanı!! - Mahihaber
HADİSLERDEN

Dinlendirici Gözlük Yalanı!!


Halk arasında dinlendirici gözlük olarak ifade edilen gözlüklerin, gerçekte dinlendirici bir özelliği yok. Yıllardır, gözleri dinlendirdiğine inanılan, düşük seviyedeki dereceli gözlüklerin, kullanıcıyı rahatlatacak herhangi bir özelliği yoktur. Bu sebeple doktorlar kullanılmasını asla tavsiye etmemektedir.

Doktorlar göz ile ilgili akla gelen konunun "dinlendirici gözlük" olduğunu belirterek, "Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yoktur. Bir insanın gözünde ya derece vardır, ya yoktur. Varsa gözlük kullanır, yoksa kullanmaz. Gözlüğünüzü çıkarttığınızda normal hayatınızı idame ettiriyorsanız zaten o gözlüğe ihtiyacınız yoktur. Gözünde derece varsa mutlaka gözlük kullanılmalı, gözünde derece yok ise mutlaka gözlük kullanmamalı. Dinlendirici diye bir şey yok" demektedirler

Konu hakkında bilgi aldığımız doktorlar "Dinlendirici gözlük modelleri 2015 yılında da büyük bir piyasaya sahip olacak. Kar amacı güden bazı işletmelerde bu konuda halkı teşvik edecekler. Birçok yerde, 0.25 dinlendirici gözlük fiyatları şeklinde ilan görmek bile mümkündür. Oysa doktorlar, eğer bir doktor önermediyse gözlük kullanmayınız" demektedir.


Lazerle göz tembelliğinin tedavisinin olmadığı gibi, dinlendirici gözlük diye bir durumda aslında yoktur. Bu sebeple, dinlendirici gözlük modelleri bayan veya dinlendirici gözlük modelleri bay şeklindeki ilan ve tanıtımlara itibar etmemeniz gerekir. Eğer gözlerimizle ilgili bir sorunumuz varsa, bu konuda en doğru kararı hekimler verecektir.

Bir anlık bir kararla, bana iyi geliyor, artık daha rahatım diye düşünebilirsiniz. Fakat, dinlendirici gözlük kimlere gerekir kimlere gerekmez bunun kararını doktor verecektir. Dinlendirici gözlük olarak ifade edilen, düşük dereceli gözlükleri doktor tavsiye ettikten sonra, gözlükçülerden alabilirsiniz. Ama gözlük camıyla ilgili olarak, doktorunuza sormadan bir irin almanızı tavsiye etmiyoruz.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder