mahihaber Demircan Hoca'da İsyan Etti "Faize Dur Densin" - Mahihaber
HADİSLERDEN

Demircan Hoca'da İsyan Etti "Faize Dur Densin"


ARDEV Vakfı kurucusu da olan ilahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan kampanya açma sitesi olan change.org'da başlattığı kampanya ile yaptığı açıklamada bankaların milleti faiz batağına sürüklenmesinin önüne geçilmesini ve bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı'na büyük bir sorumluluk düştüğünü söyledi.

Demircan kampanya ile ilgili şunları söyledi.

"Milletimizi yılda 125 milyar faizle bankalar tarafından sömürülüyor. Diyanet, bu milletin faiz yemesine, faize bulaşmasına karşı hem fetvalar ile hem de Cuma Namazı hutbeleriyle uyarmalıdır.

Allah yüce Kur'an'da "Ey iman edenler faizden vazgeçin, eğer vazgeçmezseniz bilin ki Allah ve Resul'ü ile harp halindesiniz." buyurmaktadır. Diyanet, Allah ile harp eden faizcilere karşı açık olarak tavır almalı ve mücadele etmelidir.

Milletimizi faizlerle sömüren bankacılık sistemine Diyanet'in tepkisini ve dolayısıyla milletimizin tepkisini bekliyoruz. Faizci düzenin bankacılık sisteminin değişmesi için diyaneti faizle mücadeleye davet ediyoruz. Faizsiz bir sistemin kurulması için, olmazsa olmaz borca dayalı para sisteminin değişmesi şarttır. Faiz ile mücadelede milletimizin desteğini bekliyoruz. Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan üzerine düşen görevi yerine getirmesini talep ediyoruz.

Ardev Vakfı Kurucusu-İlahiyatçı Yazar Ali Rıza DEMİRCAN"

Mahihaber
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder