mahihaber Umre Tur Firmaları Güvenilir mi? - Mahihaber
HADİSLERDEN MAHİHABER

Umre Tur Firmaları Güvenilir mi?


Birçok Müslüman’ın en büyük hayalleri arasında hac görevi ve umre yoluculuğu bulunmaktadır.

Umre turu hem mesafe hem de yabancı bir coğrafyaya yapılan bir yolculuk olduğu için tek başınıza gitmek istediğinizde bazı zorluklar yaşayabilirsiniz.

Manevi bir yolculuk için geçirilen günler olması ve kısa zaman aralıkları olduğunda bu tür sıkıntılı işlerle uğraşmak yerine güvenilir bir tur firması seçerek daha kolay Umre yolculuğu yapabiliriz.

Fakat her sektörde olduğu gibi Umre Turları düzenleyen firmalar arasında da işini hakkıyla yapmayanlar olmaktadır.

Güvenilir Olduğunu Nasıl Anlarız

• Tur firmasının kesinlikle ilgili odaya kayıt olmasına bakmalısınız. Elinizde mutlaka yolcu sözleşmesi olması gerekmektedir. Aynı şekilde Tursab üyesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

• Daha önce bu firmayla gitmiş kişilerin fikirlerini alabilirsiniz. Özellikle internet ortamında her türlü bilgiyi bulmak mümkün olduğundan bir firma hakkında çok rahat bilgi toplayabilirsiniz.

• Firmanın önerdiği otelin adresini mutlaka gitmeden önce Google Maps gibi araçlar kullanarak kontrol edebilirsiniz. Çünkü piyasada birçok firma tarafında satılan Kabe’ye yakın oteller paketleri ne yazık ki hayalinizdeki gibi bir yakın mesafe olmayabilir.

• Rehber hizmetinin verilmesi önemli bir konudur. Umre turları grup olarak gideceğiniz için rehberin hazırlayacağı program basit ve herkes tarafından uygulanabilir olması gerekir.

• Tur firması tarafından gezi ve ibadet programının verilip verilmeyeceğini sorgulayabilirsiniz.

• Umre fiyatları tur firmaları ve sizin seçeceğiniz paketin konforuna göre değiştiği için mutlaka Diyanet tarafından açıklanan fiyatlar ile kontrol yapmalısınız.

http://www.sendikahaberleri.com/Umre_Tur_Firmalari_Guvenilir_mi/Detay/19702
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder