mahihaber Tensinor Kullanalar Bu Haberi Okusun - Mahihaber
HADİSLERDEN

Tensinor Kullanalar Bu Haberi OkusunEğer Tensinor adlı tansiyon ilacını kullanıyorsanız, dikkat edin çünkü toplatma kararı çıktı.

Sağlık Bakanlığı Tensinor 100 mg ve Tensinor 50 mgisimli tansiyon ilaçlarının toplatılması kararı aldı. Yüksek tansiyon hastalarının kullandığı bu ilacın 100 miligramlık olanlarının 50 miligramlık kutuların içine karıştığı belirlendi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı ilacın tek tek toplatılmasına karar verdi.

Firma tarafından ilacı kullanan hastaların tek tek aranacağı ve ilacın toplanacağı da vurgulandı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Astra Zeneca İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin ruhsatına sahip olduğu ‘Tensinor Tablet 100mg' adlı ürünün 16A145 (SKT:12/2020) parti numaralısı ile ilgili olarak ürünün ruhsat sahibi firması tarafından, ‘Tensinor 100mg Tablet' üretimi sırasında hat içine ‘Tensinor 50mg Tablet' kutusunun karışmış olması sebebiyle piyasada içeriği ve karekod bilgileri ‘Tensinor 100mg Tablet'e ait olan ancak kutusu ‘Tensinor 50mg Tablet' olarak görünen ürünlerin tespit edildiği bildirilmiştir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı, 1. sınıf A seviyesine tekabül eden nihai kullanıcı seviyesinde geri çekme işlemi uygulama kararı aldı. Karar firmaya bildirildi.”
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder