mahihaber Uyarıyoruz ! Bedava Katarakt Ameliyatı Yalan... - Mahihaber
HADİSLERDEN

Uyarıyoruz ! Bedava Katarakt Ameliyatı Yalan...


Ülkemizin bir ilinde bir hastane sorumlusu " 10 yıldır hizmet verdiklerini ve 50 bin den fazla hastaya şifa kaynağı olduklarını" söyleyerek. "Maddi durumu yetersiz katarakt SGK'lı hastalardan, tetkik ve ameliyatları için Ramazan ayı boyunca ilave ücret almayacağız" diyerek medyayı da yalanlarına alet ederek zavallı hastalara yardımcı olacağı konusunda duyurular yapınca eski bir yazıyı tekrar gündeme almak zorunda kaldık.

Adı lazım değil bir hastanenin etkili ve yetkili doktoru sözde vatandaşa yardımcı olmak amaçlı yaptığı duyuruda katarakt ameliyatını Ramazan ayın nedeniyle "bedava" yapacağını ifade ediyor. Ve diyor ki "Günümüz ekonomik koşullarına göre, vatandaşın sağlığa para ayırması gittikçe güçleşmektedir. Bu nedenle, SGK'lı hastalarımıza yardımcı olmak arzusuyla, fark ücreti almadan, katarakt ameliyatı uygulamasını başlattık. Vatandaşın mutluluğunu görünce, biz de doğru bir iş yaptığımıza yürekten inandık. Hasta sağlığının herşeyden önde geldiği bilinciyle, ticari kaygı gözetmeden bu projeyi başlattık ve hastalarımızın yoğun ilgisini gördük. Ramazan ayı boyunca da bu hizmetimiz devam edecektir." der.

Haberi okuyan "doktor hayır peşinde" sanacak, bir de Ramazan ayını kendine alet ediyor. Yazık ve kocaman ayıp.. ne mesleğe, ne diplomaya, ne konumuna yakışmıyor.

Neden SGK sı olmayan hastalara değil de SGK'sı olanlara bu hizmet. İşin ucunda devletten alacakları 600 TL ye yakın ücret var. Çark devletten alınan parayla, ortak çalışılan eczaneyle, ameliyat sonrası alınacak ilave ücretlerle dönüyor.

Sitemiz haberleri içerisinde aşağıya linkleri koyduğumuz daha önce yayınlanmış haberlerimize bakarsanız bu büyük bir oyun. Devleti ve milleti aldatmaktan geçer. Sırf kazanç amaçlı katarakt olmayacak hastaya da bu tür ameliyatları yapanlar olduğu kadar katarakt ameliyatından sonra olabilecek rahatsızlıkları da hastadan ücret karşılığı almanın yolunu arayan hastaneler ne yazık ki yok değil.

Vatandaşı ve devleti bir şekilde dolandırmaya kalmak, hele bir de insanlığa hizmet etme konusunda yemin etmişlerin bu davranışları hiç te hoş değil.

Bedava katarakt ameliyatı yapanları oyunlarını ortaya koyanların haberleri için aşağıdaki linklere tıklayarak nasıl bir oyun oynandığını görecek, dolandırıcılığın bir başka boyutu olan bu oyunlara düşmenin nelere sebep olacağını anlayabilirsiniz

Aşağıdaki yazıları muhakkak okumanızı tavsiye ediyoruz

Göz doktorları isyan ediyor

Zalimler, 590 TL İçin Gözlerimizle Oynuyorlar

Gözlerinizle Kumar Oynamayın

Göz hastalarına "fark almıyoruz" yalanı
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder