HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den şehitlerimiz için dua - video


15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ‘Şehitlerimize Dua’ programı düzenlendi. Şehitleri Anma Programında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hayatını kaybeden şehitlerimiz için dua yaptı.

İşte mahihaber.com olarak o duayı hem yazılı hem de video olarak sizlere sunuyoruz

“Ya İlahî, 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik ihaneti püskürtmek için hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin her birini sonsuz rahmetine gark eyle. Cennetinle ve cemalinle müşerref eyle Ya Rabbi. Şehitlerimizi, Bedir şehitleriyle, Uhud şehitleriyle, Çanakkale şehitleriyle birlikte haşreyle Allahım”
“Kendi milletinin üstüne acımadan bomba atanları, ellerinde bayrak, dillerinden tekbir ve salavat olan kardeşlerimize kurşun yağdıranları Kahhar ism-i şerifin hürmetine kahr u perişan eyle Allahım”
“Allahım, 15 Temmuz gecesi canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz rahmetine gark eyle…”
Ey bizleri ve bütün mevcudatı yoktan var eden, varlığından, rahmetinden haberdar eden Yüce Rabbimiz! Huzur-i ilahinde ellerimizi açtık, sana iltica ediyoruz, can-u gönülden yalvarıyoruz, bizleri huzurundan boş çevirme Allahım! Ey bizleri 15 Temmuz gecesinde milletçe büyük bir felaketten, büyük bir badireden kurtaran Yüce Rabbimiz! Sana sonsuz hamd u senalar ediyoruz. Hamdimizi, şükrümüzü dergah-ı uluhiyyetinde kabul eyle Allahım!
Ya İlahî! 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik ihaneti püskürtmek için hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin her birini sonsuz rahmetine gark eyle! Cennetinle ve cemalinle müşerref eyle Ya Rabbi! Şehitlerimizi, Bedir şehitleriyle, Uhud şehitleriyle, Çanakkale şehitleriyle birlikte haşreyle Allahım! Kabirlerini pür nur, makamlarını âlî eyle Allahım! Her birine rahmet ve minnet borçlu olduğumuz mübarek şehitlerimizin anne, baba, eş, evlat ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eyle


Ya Rabbi!
“O gece aldıkları yaraları vücutlarında bir şeref madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, yaralı kardeşlerimize acilen şifalar lütfeyle Allahım…”
O gece aldıkları yaraları vücutlarında bir şeref madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, yaralı kardeşlerimizin her birine acilen şifalar lütfeyle Allahım! Onlara bu zulmü reva görenleri, kendi milletinin üstüne acımadan bomba atanları, ellerinde bayrak, dillerinden tekbir ve salavat olan kardeşlerimize kurşun yağdıranları Kahhar ism-i şerifin hürmetine kahr u perişan eyle Allahım!
“Çanakkale ruhuyla yekvücut olan, göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur diyen bu necip millete asla zeval verme Allahım…”
İlahi! Ecdadından aldığı kudsi mirasa, vatanına ve istiklaline sahip çıkan, hukukuna kastetmek, izzet ve onuruna halel getirmek, şeref ve haysiyetini ayaklar altına almak üzere planlanan bu saldırı karşısında Çanakkale ruhuyla yekvücut olan, göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur diyen bu necip millete asla zeval verme Allahım! Geçmişten bugüne vatanını, bayrağını, dinini, istiklalini en muazzez varlığı bilen, 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu onurlu duruşuyla nesiller boyu şükran ve minnetle yâd edilecek olan aziz milletimizi mahzun etme Allahım!
“Bu ihanet kalkışmasına karşı duran, milletinin yanında yer alan silahlı kuvvetlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü kötülükten, şer, fitne ve fesattan muhafaza eyle…”
Zalime karşı mazlumun yanında yer alan, gariplere, kimsesizlere, biçarelere kimse olan, ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kendisine sığınanlara bağrını açan, fakire, düşküne, yetime kol kanat geren bu millete hep rahmetinle muamele eyle Allahım! Bu ihanet kalkışmasına karşı duran, milletinin yanında yer alan silahlı kuvvetlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü kötülükten, şer, fitne ve fesattan muhafaza eyle!
“Allahım, Suret-i Haktan görünerek din görüntüsü altında bu milletin arasına fitne, fesat tohumları ekenleri kahr u perişan eyle…”
Allahım, izzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harimi ismetimizi çiğnetme! Mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değdirtme, ezanlarımızı susturtma, şanlı bayrağımızı indirtme Allahım. Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitne ve fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allahım. Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle! Allahım! Suret-i Haktan görünerek din görüntüsü altında bu milletin arasına fitne, fesat tohumları ekenleri kahr u perişan eyle! Bizi dinle, imanla, Kur’an’la, Peygamberle, Allah ile aldatanlardan ve aldananlardan eyleme Allahım! Bu aziz millete karşı hile, oyun ve tuzak kuranların tuzaklarını kendi başlarına çevir ya Rabbi!
“Ya ilahi, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi daim eyle…”
Ya ilahi! 15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerine karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyle. Bölünüp, parçalanmaktan, dağılıp, bozulmaktan bizleri muhafaza eyle. Yaşadığımız bu meşum hadiseden ders alarak milletçe birbirimize kenetlenmemizi lütfeyle Allahım! Birbirimizin varlığını kendi varlığımız, hukukunu kendi hukukumuz sayabilmeyi bahşeyle Allahım! Fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı feraset ve basiretle davranmamızı ihsan eyle Allahım!  Şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri davalarına sahip çıkacak imanlı, ihlaslı, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi!
Zalimlerin zulmüne rağmen bizi adaletten ve merhametten ayırma Allahım!
Kötülerin kötülüklerine rağmen bizi iyilikten ayırma Allahım!
Allahım! Sana inandık, sana güvendik, sana tevekkül ettik. Bizleri sensiz, sahipsiz, inayetsiz bırakma Ya Rabbi!
Amin
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz