mahihaber Yolculuk Duası - Mahihaber
HADİSLERDEN

Yolculuk DuasıHac, umreye ya da herhangi bir yolculuğa gidecek kişi evinden çıkarken şu duayı okur ve yolculuğunun hayırlı geçmesini Allah’dan ister.

Yolculuk Duası…

اللهُ اَكْبَر، اللهُ اَكْبَر، اللهُ اَكْبَر، سُبْحَانَ الَّذِي سَخَّر لَناَ هَذَا وَماَ كُناَّ لَهُ مُقْرِنِينَ، وَاِناَّ اِليَ رَبِّناَ لَمُنْقَلِبُونَ. اَلَّلهُمَّ اِنَّا نَسْئلُكَ في سَفَرِنا هَذَا الْبِرَّ وَالتَّقْوى وَمِنَ الْعَمَلِ ما تَرْضى، اَللَّهُمَّ أَنْتَ الصَّاحِبُ في السَّفَرِ وَالْخَليِفَةُ في الأهْلِ، اَللَّهُمَّ اِناَّ نَعُوذُ بِكَ مِنْ وَعْثَاءِ السَّفَرِ وَكَئَابَةِ الْمَنْظَرِ وَسُوُءِ الْمُنْقَلَبِ في الْمالِ وَالأَهْلِ وَالْوَلَدِ.

“Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber, Sübhanellezi sahhara lena haza vema künna lehü mukrinin, ve inna ila rabbina lemunkalibun. Allahümme inna nes’elüke fi seferina hazal birra ve’t takva ve minel ameli ma terda, Allahümme ente’s sahibu fi’s sefer vel halifetü fil ehli, Allahümme inna neûzü bike min va’sâi’s sefer ve keâbetil menzari ve sûil munkalebi fil mali vel ehli vel veledi.”


“Bu vasıtaları hizmetimize veren şanı yüce Allah’ı tesbih ve tenzih ederiz.

Onun lütfu olmasaydı biz bunlara güç yetiremezdik.

Şüphesiz biz Rabbimize döneceğiz.

Allah’ım! Bu yolculuğumuzda senden iyilik, takva ve rızana uygun işler istiyoruz. Allah’ım!

Bu yolculuğumuzu bize kolaylaştır. Uzağı yakın eyle. Allah’ım!

Yolculukta sahibimiz, ailemize vekilimiz ancak sensin.

Allah’ım yolculuğun sıkıntılarından, kötü duruma düşmekten, dönüşte malımızı, ailemizi ve çocuklarımızı kötü durumda bulmaktan sana sığınırız.”
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder