Haberi Paylaşabilirsiniz

Hacı adayları 11 Eylül'de vakfeye duracak


Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, 11 Eylül'de Vakfeye duracak olan hacılar için Arafat'ın hale getirildiğini söyledi.

Kurt, Hz. Adem ve Hz. Havva'nın buluştuğu, Hz. Muhammed'in ise son veda konuşmasını yaptığı Arafat'taki Rahmet Tepesi'nde basın mensuplarına, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac organizasyonu kapsamında yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi.


"Hacın temel rüknü olan Arafat'taki hazırlıklar son aşamaya geldi." diyen Kurt, "Hacı adaylarımız burada vakfelerini yapacak. Ülkemizden 63 bin kadar vatandaşımız Suudi Arabistan'a gelecek. Hacı adaylarımızın Arafat ibadetlerini en güzel ve zahmetsiz şekilde ifa edebilmeleri için hazırlıklarımız son hızıyla devam ediyor. Onların rahat edecekleri mekanları, çadırları bu sene klimalı şekilde hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızla hep beraber burada buluşarak Arafat vakfemizi yapacağız. İnşallah hacı olarak ülkemize döneceğiz."

Suudi Arabistan Yüksek Yargısından yapılan açıklamada, arefe gününün 11 Eylül Pazar, Kurban Bayramı'nın 1'inci gününün ise 12 Eylül Pazartesi olacağı kaydedildi. Buna göre hacı adayları 11 Eylül'de Arafat'ta vakfeye duracak

http://www.trthaber.com/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz