mahihaber Hacılar 7 Eylülden İtibaren Yaya Olarak Kabeye Gidecek - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Hacılar 7 Eylülden İtibaren Yaya Olarak Kabeye GidecekTürkiye’den gelen hacıları otellerine yerleştirdikten birkaç saat sonra Umre tavafı için Kâbe’ye taşıyan Servis Hizmetleri Dairesi ise Harem’e gitmeleri için hacılara otellerinin önünden en geç 15 dakikada bir otobüs kaldırıyor.

Servisler 7 gün 24 saat esasına göre düzenlenirken, Türkiye’ye sevgisi olan birçok ülke hacı adayı da Türk araçlarına biniyor. Arafat’taki yol güzergahında yönlendirme için 120 personelin hizmet vereceğini belirten Servis Hizmetleri Başkanı Abdurrrahman Han, 40 bin hacıyı 345 otobüs ile 3 sefer düzenleyerek 9. Yoldan Arafat’a çıkacaklarını söyledi. Arafat sonrası tavaf için de hacıların en fazla 48 saat içerisinde bitirilmesi için otobüsler servis yapacak. Mekke’de 42 otele 14 hat ile servis çekiliyor. Günlük servis çıkış süresi dün ortalama 13.4 dakika olarak kaydedildi. Diyanet hac mevsiminde diğer ülkelerin 700 kişiye bir servis otobüsü vermesine karşılık 350 hacı adayına 1 otobüs kiraladı.

Kâbe servisleri çarşamba günü bitiyor

Terviye günü olan 10 Eylül Cumartesi günü Mekke’den Arafat’a taşımaya başlayacak olan ulaştırma hizmetleri, Mekke Trafik Komisyonunun aldığı karara göre 7 Eylül Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren de servis yapamayacak. Otelleri yakın olan hacılar yürüyerek, uzak olan hacılar da özel taksilerle Harem’e gidebilecekler. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Mekke-i Mükerreme sokakları insan seline şahit olacak.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder