mahihaber Koskoca Hastanede Doktor Yok.. - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Koskoca Hastanede Doktor Yok..Sivas'ın Divriği ilçesinde bulunan Sadık Özgür Devlet Hastanesi'nde yıllardır uzman doktor olmamasından kaynaklı yaşanan ölümler ve hastaların tedavi edilmemesi protesto edildi.

Hastane işlemleri için 174 kilometre uzaklıkta bulunan merkeze gitmek zorunda kalan yurttaşlar, biran önce uzman doktor talep etti.

Hastane önünde bir araya gelen Divriği dernekleri, vakıfları ve demokratik kitle örgütleri, burada basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, hastane doktorları da katılırken, açıklamada yaşanılan sorunun aylardır dile getirildiği halde çözüm bulunmadığı aktarıldı. 15 bin nüfusa sahip Divriği'de yaşanılan durumun halkın sağlığını tehdit ettiği belirtilen açıklamada, "Belirli aralıklarla muayene olması gereken ve aynı hekim tarafından kontrol edilmeyi isteyen hamile bir kadın 174 kilometre uzakta muayene olmaya mecbur bırakılıyor" denildi. Yine çocukların, kronik rahatsızlıkları bulunan şeker, tansiyon ve KOAH hastalarının yanı sıra birçok hastanın tedaviye ihtiyaç duyduğu belirtilerek, uzman doktor olmamasından kaynaklı ölümlerin yaşandığına işaret edildi.

 Eylemde, hastaneye acilen dâhiliye, kadın doğum, pediatri ve genel cerrahi uzmanlarının atanması talep edildi.(DİHA)

gazetesaglik
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder