mahihaber Sadece FETÖ'cü Değil, Diğer Cemaat İmamlarını da... - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Sadece FETÖ'cü Değil, Diğer Cemaat İmamlarını da...


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızan asker kıyafetli FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra devlet birimlerinde ne kadar FETÖ'cü varsa hepsi tek tek temizleniyor. Sadece FETÖ'cü teröristler temizlenmiyor, PKK terör örgütüne destek veren öğretmen ve memurlar da devletin birimlerinden temizleniyor. Devletin içinde ne kadar hain varsa inşallah hepsinin kökü temizlenir.
15 Temmuz'dan sonra devletin tüm birimlerinde olduğu gibi Diyanet de harakete geçti ve bugüne kadar bin 112 kişinin işine son verdi.
Diyanet İşleri Başkan'ı Mehmet Görmez, hacda basınla yaptığı sohbette “Fetullah Gülen terör örgütüne gönlünü kaptırmış herhangi birine mihrabı teslim etmeyeceğiz, Aksi taktirde 15 Temmuz ruhuna aykırı davranmış oluruz” demiş. Başkan Görmez çok doğru söylemiş ama sadece Fetullahçıları değil, diğer cemaatlerle ilişkisi olan imamları da mihrabdan uzak tutmak gerekir.
Sevgili okuyucularım, bundan 40 yıl öncesinin cemaatleri ve hoca efendileri baş tacıdır. Çünkü 40 yıl öncesinin cemaat liderlerinin amacı sadece insanlara güzel İslam dinini, Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'i, Peygamber efendimizin hadis ve sünnetlerini, güzel ahlakı, anaya babaya itaati, helal ve haram kavramlarını öğretirlerdi. Bu hoca efendiler, karşılık beklemeden İnsanların ilim irfan sahibi olmaları için mücadele ederlerdi. Hiçbir zaman dünyalık olmadılar, nefislerini ön planda tutmadılar.
Yalnız son 40 yıldan bu yana Fetullah Gülen gibi, nefisleri ön planda olan, amaçları insanlara dini öğretmek yerine, İslam dinini kendilerine sermaye eden siyasette ve ticarette etkin olmak isteyen öyle cemaatler çoğaldı ki, kimse bunlara “Hayırdır siz kimsiniz, ne iş yaparsınız?” bile demedi. Onun için Diyanet İşleri Başkanı'na “Sadece FETÖ'cülere değil, amaçları niyetleri başka olan cemaatlerin imamlarına da mihrabı teslim etmeyin” diyorum. Uyduda yayın yapan televizyonlara baktığımda ne kadar çok kafayı yemiş hocalar, şıhlar, mehdiler, haşa kendisini peygamber olarak gören İslam diniyle alay eden sahtekarlar var ki, onları gördüğümde feryat edercesine “Bunlara neden kimse müdahale etmiyor?” diyorum ama kim duyacak ki!
Evet Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e diyorum ki; nefsi ön planda olan bu sahtekarlarla ancak siz mücadele edebilirsiniz. Milletin önüne öyle imamları koymalısınız ki, tabii o imamların nefsi kesinlikle ön planda olmamalı. Süslü cübbeleriyle kibir içinde cemaatin karşısına çıkan, gözleri cemaatin cebinde olan imamlar yerine. takva ehli samimi olan, Kur'an-i Kerim'i ve Peygamber efendimizin hadis ve sünnetini hakkıyla yaşayan nur yüzlü hoca efendiler mihrapta olsun. İnandıklarına ve söylediklerine amel eden imamlar, hoca efendiler mihrapta olsun. İşte o zaman insanlar sahtekarların devletine ve milletine düşman olan hain cemaatlerin ocağına düşmezler. Ne diyeyim CANABI ALLAH CÜMLEMİZİ SAMİMİ KULLARINDAN EYLESİN. ALLAH HELALİ VE HARAMI BİLEN KULLARINDAN EYLESİN. ALLAH CAMİ VE BİZ CEMAATLERİ MÜNAFIKLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN. ALLAH BİZLERİ NEFSİ ÖN PLANDA OLMAYAN GERÇEK HOCA EFENDİLERLE KARŞILAŞTIRSIN. AMİN.

Memiş Hoca Memişce
memisce@gunes.com

http://www.gunes.com/yazarlar/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder