Haberi Paylaşabilirsiniz

Türk Hacı Adayları Çarpıldı


Aşırı hava sıcaklığının etkili olduğu ve hac heyecanının sürdüğü kutsal topraklarda, ibadetlerini yaptıktan sonra döndükleri otellerde klimalarla serinlemeye çalışan Türk hacı adaylarının, hava değişimi nedeniyle rahatsızlandıkları ve hastanelere akın ettikleri belirtildi.


Soğuk algınlığı, üst yolunum yolları enfeksiyonu, yüksek ateş ve öksürük gibi çeşitli rahatsızlıklarla sağlık kuruluşlarına başvuran 72 bin hacı adayına tedavi hizmeti sunuluyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Mekke Hastanesi Başhekimi Dr. Doğan Akdoğan, şimdilik her şeyin normal seyrinde devam ettiğini belirterek, hacı adaylarının en çok sıcak-soğuk hava değişimi sebebiyle ve klimaların önünde serinlemeye çalışırken rahatsızlandığını söyledi.

Hacı adaylarının, öksürük, yüksek ateş, halsizlik, kırgınlık ve vücut ağrıları şikayetleriyle hastanelere başvurduğu söylendi.

DİB Mekke Sağlık Ekip Başkanı Mahmut Türk de hastanede her zaman bir yoğunluğun yaşandığını dile getirdi. Hacı adaylarına daha iyi hizmet sunmak için her türlü tedbiri aldıklarını söyleyen Mahmut Türk, 1 ekip başkanı, 1 başhekim, 4 başhekim yardımcısı, 56 uzman, 55 pratisyen doktor, 2 diş hekimi, 68 hemşire ve 114 sağlık personeliyle 43 idari görevli olmak üzere, 344 kişilik ekiple Mekke'de sağlık hizmeti verdiklerini anlattı.

Mahmut Türk, kutsal topraklarda hayatını kaybeden hacı adayı sayısının 16'ya yükseldiğini sözlerine ekledi.

haberler.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz