mahihaber Turizmciler, Kazıklayarak Kaçırdıkları Turistlerin Gelmeyişini İslam'a Mal Ettiler - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Turizmciler, Kazıklayarak Kaçırdıkları Turistlerin Gelmeyişini İslam'a Mal EttilerEgeli Turizmciler, gelmeyen turistlerin sebebini İslam'da buldular.

Ege ve Akdeniz'de turzimcilik yapanların yıllar yılı yerli ve yabancı turistleri tabiri caizse nasıl kazıkladıkları, nasıl mağdur ettikleri herkesçe bilinmesine rağmen kendilerine kabahat aramak yerine İslamafobi içine girerek gelmeyen turistin, azalan turist sayısının sebebi olarak Müslümanları göstermeleri şaşkınlık oluşturdu.

Avrupa ve Amerika gibi gayri müslim toplulukların İslama olan düşmanlığını bilirdik te sözde %99'u Müslüman olan ülkemizde turist için İslama saldırılacağı kimsenin aklına gelmezdi.

Ege bölgesinde yayın yapan GüneyEge gazetesinin kalemşörlerinden Süleyman Şahin imzasıyla yayınlanan bir makalede sözde "Türkiye'deki aşırı dincilik turizmi baltalıyor"muş.

Osmanlı'nın yıkılışından bugüne gerek mübadele, gerek baskı ve zulüm neticesinde ülkelerinden kaçanların ve son olarak ne oldukları halen belli olmayan, vatanlarını müdafaa etmektense daha rahat yaşam amacıyla ülkemize yerleşen 5 milyon Suriye'li ile birlikte sürekli bir göçün yaşandığı Türkiye'de kimin ne olduğu belli olmazken böylesine çatlak seslerin çıkması gayet doğal görülmektedir.

Sözde yazar sıfatıyla GÜNEYEGE gazetesinde "Türkiye aşırı dinciliğe tedbir almalı:" zırvalaması ile yazan şahıs içimizdeki din düşmanlarının da olduğunu açık beyan ortaya koymuş oldu.

Yarım ekmek dönerin 80 TL, bir tas çorbanın 60 TL bir küçük suyun 50 TL ye 1 liralık çorabı 20 TL ye satıldığı, lüks otel diye derme çatma pansiyonları turistlere pazarlayan kendileri değilmiş gibi birde Müslümanları "hasta ruhlu, fanatik dinci insanlar." olarak niteleyen yazar bozuntusu önce kendini sorgulamalıdır.

İslama saldırmayı marifet sayan zavallı kalemşörün yazısna yer vermeden önce onun aklını başına getirecek bir yazının linkini ve medyadaki başlıklara da yer vermek istiyorum . Bak bakalım kazıkladığınız turist neden şikayetçi ( http://www.turkiyeturizm.com/news_print.php?id=33007 )

Bunun yanı sıra gözlerini İslam'dan ayır da Google'a yaz bakalım "kazıklanan turist" "Turisti kazıklamak" kelimelerini sebeplerin arasında din var mı...


İslam Bunun Neresinde

İşte İslamiyeti turizme engel olan olarak görecek kadar çukur bir kalemden çıkmış makale.
"Türkiye aşırı dinciliğe tedbir almalı:

Ülkemizde inanç hoşgörüsü olmayışı turizme zarar veriyor. Avrupada senin dinine inancına hoşgörü gösteriliyorsa ve sen Avrupada dinine inancına hoş görü istiyorsan aynısını sen de Türkiyede yaşayan yabancıların inanç hürriyetine hoş görü göstermek zorundasın. Maalesef içimizde o kadar çok hasta ruhlu, dini fanatik insanlar var ki bölgemizde yaşayan yabancıların Noel kutlamalarına bile katlanamıyorlar. Bunlar hasta ruhlu, fanatik dinci insanlar.

Aşırı dinci guruplar Türkiye turizmine zarar veriyor:

Fettulah Gülen cemaatinin, sınav sorularını çalarak TSK içine yerleşip bir gece yarısı tanklarla halkı ezeceğini, uçak ve helikopterlerle halka ve TBMM binasına bomba yağdıracağını hiçbirimiz düşünemedik. İşte dini fanatizm böle bir şey. Yani fanatik dinci bir kişi, anasını, halkını bile hunharca katledebilir. Çünkü onun beyninde sadece din vardır, başka bir şey yoktur. İŞİD de bunun bir bariz örneğidir. Adamlar acımasızca insan katlediyor. FETÖcülerde 15 Temmuzda kendi halkını katletmeye kalkmıştır.

Eskiden Muğlalı Bayanlar ‘’karabürüntü’’ giyerlerdi.

Eskiden Muğla merkezde yaşayan bayanlar evden dışarı çıktıklarında sadece gözleri görünecek şekilde ‘’karabürüntü’’ giyerlerdi. Bu adet Muğla köylerinde ve başka hiçbir ilçelerde yoktu. Dini olmaktan ziyade bir adetti. Ancak ülkemizde adet olmaktan çıkan giyim tarzları oluşmaya başladı. Dini inanca bağlı giyim tarzı Gülen hareketi ile beraber bayanlar takkeli başörtüsü ve boydan boya elbise giyilmesi başlandı. Türk kadınları Orta- Asyadan Avrupaya başlarını yazma ile örter ve saclarının bir kısmı yazmanın dışındadır. Araplaşmaya karşı çıkmazsak Türklümüzü kaybederiz.

Tarikatlar ve cemaatlar, yasal denetim altına alınmalı.

Fettullah Gülen cemaati göstermiştir ki artık her dinci örgüt büyüdükçe tehlike yaratır. Gülen cemaatinden sonra ikinci kuvvetli cemaat örgütü Süleymancılardır. Bunlardan ayrı olarak bölgemizde Semerkant diye bir dini örgüt daha türedi. Bunlar kimdir, Elazığ kökenli ama Dalamanda bayağı güç oluşturdular. Bunların hepsi bir merkezden idare ediliyor.

Dinci ayrı, Dinli ayrı, fanatik dincilik ayrı.

Bizler Allahını kitabını bilen devletin Diyanet İşleri Başkanlığının belirlediği şartlar dahilinde dinimizi, inancımızı yerine getiren insanlarız. T.C. Devletinin Diyanet İşleri Başkanlığı varken tarikatlar veya cemaatler peşine düşülmemeli. Dine inanmak ayrı fanatik dinci olmak ayrı. İşte İŞİD i görüyorsunuz. İŞİD fanatik dincidir. Türkiyenin çoğunluğu namazını camide kılan devletin hocasını vaizini dinleyen kişilerdir. Herkes devletin kurduğu diyanet sistemi doğrultunda dini inancını serbestçe yapmalı. Tekrar ediyorum fanatik dincilik arttıkca turistin dini inancına hoşgörüsüzlük artıyor.

Turist ekmeğimiz aşımız:

Muğla Vilayeti halkının geçim kaynağı tarım ve turizmdir. Muğlada sanayi yok ve yasak. Tarımsal üretimin tüketim kaynağı turizmdir. Yazın turist olmazsa köylü ürettiği domatesi kendi mi yiyecek yoksa ineklere mi yedirecek. Muğla Vilayetine yılda yaklaşık 3 milyon yabancı turist geliyor. Her bir turist günde yarım domates yese günde 1,5 milyon domates tüketilmiş olur. Domates yanında yumurta, peynir, süt, et, tavuk eti, marul, biber, patlıcan köylülerimizin, çiftcilerimizin ürünü olup turistler tarafından tüketilmektedir.

Bölgemizde yaşayan yabacıların her biri turizm elçisidir.

Bölgemizde yaşayan yabancılar bugünlerde Noel bayramlarını kutluyor. Ama içimizdeki fanatik dinciler bunların Noel kutlamalarına bile katlanamıyor. Bölgemizde yaşayan yabancıları rahatsız edersek bir daha turist yüzü göremeyiz. Yabancıların Noel gibi önemli bayramlarına saygı duymalıyız. Yöremizde yaşayan her bir yabancı birer turizm elcisidir.

Süleyman Şahin"

mahihaber.com

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder