mahihaber Erzincan'da, Hafız olan 5. sınıf öğrencilerine altın verildi - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Erzincan'da, Hafız olan 5. sınıf öğrencilerine altın verildi


Erzincan Müftülüğüne bağlı, İHYA Vakfı desteğinde hizmet veren Sümbül Valide Sultan Kız Kur’an Kursu Emine Bilen Hafızlık bölümünde öğrenim gören öğrencilere hafızlık ödülleri verildi.


Düzenlenen ödül programına, Müftü Yavuz Karabayır, Müftü Yardımcıları Dr. Mehmet Reşat Şavlı ve Harun Özkan, İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Şimşek, Din Hizmetleri Şube Müdürü Ali Şen, İhya Vakfı Başkanı Ahmet Polat, İhya Vakfı Erzincan Temsilcisi Muhittin Yıldırım ve davetliler katıldı.

Programda ilk önce İhya Vakfı Erzincan Temsilcisi Muhittin Yıldırım yaptığı konuşmada, “Her bir karışında Kur’an sesi, Kur’an nuru olsun diye hayal edilip de emek verilen bu binada, temeli atılırken takva üzere duvarları yükseltilmiş bir bina olsun diye Allah'a (C.C) dua ettik ve Allah (C.C) daha bir yıl olmadan bu çatı altında Kur’an seslerini duymayı bize nasip etti. Bizleri bu günlere ulaştıran Allah'a hamd ediyorum. Buraya emek veren hayır sahipleri insanlara da teşekkür ediyorum.” dedi. Yıldırım; “Hafızlık İslam geleneğidir, Peygamber (S.A.V) sünnetidir, Ashabın Peygamberimizin (S.A.V) dizinin dibinde talebe olunduğunun göstergesidir ve Allah (C.C) hafızlarımızın dilinde Kur’an’ı muhafaza ediyor. 15 asırdır okunan Kur’an nesilden nesile taşınmış ve bizlerde bu işin gönüllü hizmetkârlarıyız. İhya vakfı olarak birinci derecede yaptığımız iş Kur’an Kursları inşa edip hafızları buraya davet etmek, yetiştirmektir. Bizlerde ilk kez sizlerle burada bir araya geldik. Burada hafızlar yetişiyor, burada Kur’an okunuyor, burada secde ettiğinizde inanıyorum ki cennet kokusu alacaksınız Elhamdülillah.” dedi.

Müftü Yavuz Karabayır, Kur’an Kursu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Karabayır; “Burada hafızlıkta başarı göstererek, günde beş cüz okuyarak hatmini tamamlayan talebelerimizin hediye takdimi için  toplanmış bulunmaktayız. İki hafızımıza altın hediyesi ile ödüllendiriyoruz.” dedi.

İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Şimşek'te, öğrencileri yetişmeleri konusunda imam hatip okullarına teşvik ederek, kendilerinin çok sayıda başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini, imam hatiplerde okumanın bir ayrıcalık olduğunu ve bu okulların kalite eğitimi trendinin sürekli tırmandığını ifade etti.

Programda 6-12 yaş Kur’an eğitimi alan öğrencilerin okudukları dualar ve 5. sınıf imam hatip öğrencilerinin okuduğu ilahiler büyük ilgi gördü.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder