mahihaber Amerika Başkanına Kabe Şakası [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Amerika Başkanına Kabe Şakası [videohaber]


Amerika Başkanı Donalt Trump'a Kabe şakası

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donalt Trump'i Kabe resmi önünde görüp, Onun Kabe ile ilgili sözylediği övücü sözleri duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Trump, Kabe rsmi karşısında oraya hayran kaldığını belirterek ''Sevgi denizi gibi... Dünyanın her yerinden insanlar akın akın gelmişler" dedi

Görenleri şaşkına çeviren video aslında gerçek olmayan, Amerika medyası tarafından yapılmış bir video..

ABD Başkanı Donald Trump'in "Mekke'deki Kabe çevresinde toplanan muazzam bir kalabalığa şaşkınlık duyması ve merak duyması" üzerine hazırlanan sahte bir video dan başka bir şey değil.

Video, adlında Trump'ın 20 Ocak'ta Washington'daki Capitol Tepesi önünde açılış törenine katılan kalabalığın resmini gösterdiği gerçek bir manipülasyondur.

Trupm, sahte videoda, Kabe fotoğrafını gösteriyor ve şu sözleri söylüyor.: "Bu görülenler ne kadarçok olduklarını bilebilmek, ne kadar hızlı ilerlediklerini,tamamen aşağı indiğinizde göremezsiniz.Aşağıda kimse görmüyor, bunu göremiyorsun ... ama bu müthiş deniz gibi. Buna baktığınızda - buna denizin aşkına - bu gerçekten özel bir şey, tüm bu insanlar ülkenin her yerinden, belki de dünyanın her yerinden gelmişler "

Aslında bu video şakası bir kaçgün önce muhafazakâr aktivistlerin bir araya gelerek Cuma günü Amerikan halkının "düşman" olarak adlandırdığı "sahte haberler" verdiğini söylediği haber kuruluşlarını eleştirdmesi üzerine, medya tarafından yapılmış bir manipülasyondn başka bir şey değildi.

CNN, New York Times, Politico, Los Angeles Times ve BuzzFeed gibi gazetelerin muhabbirlerine cuma günü Basın Sekreteri Sean Spicer ofisinde yapılan oturumda izin verilmemesi en önemli sebepti.mahihaber.com Dış haberler Servisi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder