mahihaber Diyanet Sendikalarını Gören Var mı ? - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet Sendikalarını Gören Var mı ?
Diyanet ve Başkanına salvo saldırılar yapılırken Diyanet Sendikaları sessizliklerini koruyor. Günler sonra bugün açıklama yapan ikisi hariç...
Bu Diyanet sendikalarını anlamak çok güç..
Kimin sendikası oldukları belli değil. Ocak 2017 de yazmıştık.
"Diyanet Topa Tutulmuş, Diyanet Sendikaları Kış Uykusunda" diye.
O aylarda "camilerde okutulan hutbelerde noel kutlamalarının dinimizde yeri olmadığı, içki ve kumarın haram olduğu hatırlatılmıştı. IŞİD’in üstlendiği gece kulübü baskını sonrası Diyanet’i ve Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e “yılbaşı kutlayanları hedef gösterdiği” iddiasıyla karalama kampanyası başlatılmıştı.
O günlerin izleri "nefesi çıktığı kadar ileri geri yazanlar, konuşanlar " çoğumuzun bilgisindedir.
O günlerde sayısı 18'e varan sendikalardan sadece Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, tarafını göstermiş, hem bu saldırgan çevreleri hem de bir zamanlar Diyanet’in ekmeğini yemiş nankörleri kınayan bir açıklama yapmıştı.
Diğerleri nerede diye, biz de dile getirmiştik
Yaklaşık 10 gündür "Siret haftası" açıklamasının yapılmasıyla başta Işık tarikatının yayın organı İhlas camiası, var gücüyle Mehmet Görmez aleyhine bulduğu evrak ve sözlerle tepki gösterirken hatta Cübbeli Ahmet olarak bilinen  Mahmutefendi cemaatinden Ahmet Mahmut Ünlü'yü de laik medya ile birlikte yanına alırken ne yazık ki bu saldırılara tepki gösterecek Diyanet sendikalarının ikisi hariç. diğerlerini yine kış uykusunda görür olduk.
İkisi dedik ama bunlarda bugün uyanmışlar
Diğerleri halen uyanmamışlar, nefis ihtirasları içinde yüzüp duruyorlar.
Çıt’ını dahi çıkartmayan sendikalara soruyoruz. Halen "Kış uykusu"nda mısınız ?
Bu ülkede yaşamıyor musunuz.
Camianıza saldırılar varken kafalarınızı devekuşu timsali kuma sokmaya devam mı ediyorsunuz
Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı'na saldıranlar sıra size gelince ne yapacaksınız.
Yoksa, Diyanetin ya da Prof.Dr.Mehmet Görmez'in hırpalanması, yerden yere vurulması işinize mi yarayacak.
Hani Başkan'ı görünce yerlere kadar yatıyorsunuz ya..
Siz ekmek yediğiniz kurumu kollamazsanız, üyelerinizin hakkını nasıl kollayacaksınız ?
Sahi siz ne iş yaparsınız
Neyse ki iki sendikanın 24 Mayıs sonrası aklı başına gelmiş olacak ki, tepkilerini lütfen dile getirdiler.
Ama yüzeyden, ne olur ne olmaz babından.
Olur ya, Başkan gitse de bu medyaya muhtaçlar.. "Başkan öldü yaşasın medya" demek için can atacaklar, bugünden belli.
Bakın Diyanet*sen, en büyük Diyanet sendikasının sayın Başkanı Mehmet Bayraktar'ın açıklamasına özetle yazıyoruz."Sabrımızı Taşırmayın!
....
Bu güne kadar sayısız hizmetlere imza atmış olan Başkanlığımızı ve yönetim kadrosunu, art niyetli fikirlere, kirli düşüncelere teslim etmeyi düşünmüyoruz.
Bazı medya organları üzerinden kirli projelerin hayata geçirildiğini, bu organlardan farkı olmayan kirli beyinlerin ise başkanlığa sahip çıkılmıyor minvalindeki söylemlerle, bastırılmış, hazmedememiş durumları dışa vuruyorlar
.......
Diyanet-Sen olarak; Başkanlığımızı itibarsızlaştırmak isteyen bütün eylem ve söylemlere karşı eylem ve miting hakkımızı saklı tuttuğumuz bilinmelidir.
82 Bin üyesi ile mensubu bulunduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapılanı kendimize yapılmış addederek,edep yoksunu hallerden bir an evvel vazgeçilmesi noktasında uyarılarımızı yapıyoruz. 15 Temmuz'da nasıl bir mücadele verdiyse, 15 Temmuz'dan sonra yapılan bütün saldırılar karşısında da mücadelesini bütün saldırılara karşı verecektir." 
Açıklamanın tam metnini sendikanın sitesinden okuyabilirsiniz.
Bu açıklama kime, kimlere yazılmış,niçin yazılmış belli değil. Gündeme bakarak varsayımla yorum yapabilirsiniz.
Gerçekçilikten uzak bir açıklama.
Yuvarlak siyaset yapan Diyanet-Sen'den daha cesur açıklamalar beklenirken bu yüzeysel açıklaması "bana dokunmayan yılan" atasözünü hatırlatıyor nedense..
Bir diğer sendika, Diyanet-sen'in zamana zaman kirli çamaşırlarını ortaya koyan, yıpratmaya çalışan ve bunda da başarılı olan Din-Bir-Sen başkanı Yusuf Özdemir 'de saldırılar karşısında bugün bir açıklama yapmış.


Özdemir “Bugüne kadar Diyanet’ten nemalanarak ekmek yiyenler nankörlük yapıyor. Sayın Başkan üzerinden kurumumuzu yıpratmaya yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hainler gerçek yüzlerini gösterdiler. Din-Bir-Sen olarak bu ahlaksızlara karşı mücadele etmekten çekinmeyiz. Teşkilatımızın yıpratılmasına izin vermeyiz” ifadelerini kullanmış.
Diyanet-sen'e göre biraz daha ağırlık olarak Diyanet'in ekmeğini yiyip palazlananları işaret ederek ".... Dini bilgilerin tüm gerçekliğiyle öğretilmesinden yana olan ve toplumu bu yönde eğitmek amacıyla çok değerli hizmetlerde bulunan Diyanet teşkilatına saldırılar kasıtlıdır. Bu saldırıları yapan hainleri, bunların maşalarını şiddetle kınıyoruz. Şunu açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki; yazılı, görsel ve internet haber sitelerinde gizlenmeye çalışan kripto FETÖ’cüler aynı anda Diyanet’e saldırmaya başlamıştır. " diyerek bir konuda da uyarı yapan Özdemir, Diyanet camiasında gizlenen FETÖ'cüleri işaret edrek bunların temizlenmesi gerektiğini vurgulamaktadır.
Diğer sendikalar mı siz sormayın biz yazmayalım
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder