mahihaber Dİyanet İşleri Başkanlığı Koltuğu, İhsan Şenocak ve Diğerleri - Mahihaber
HADİSLERDEN

Dİyanet İşleri Başkanlığı Koltuğu, İhsan Şenocak ve Diğerleri


İhsan Şenocak İçin Kampanya Başlattılar.
Haber mahihaber.com da yer aldı. Okumuşsunuzdur.
Biraz medyatik biraz sosyal paylaşım siteleriyle az biraz fotojenik ve sert konuşmalarıyla arabesk bir tarz ile kürsülerde konuşarak ünlenenlerden ve sayısı yazıtları olanlardan biri de ilahiyatçı İhsan Şenocak için change.org üzerinden yeni bir kampanya başlatıldı.
Kampanya çift cepheden sürüyor. Ve her iki cephede taraf bulmada hiç sıkıntı çekmiyor.
Change.org kampanya sitesinde başlatılan çağrılardan biri İhsan Şenocak Diyanet İşleri Başkanı olsun.
Diğer cephede tahmin edeceğiniz gibi İhsan Şenocak Diyanet işleri Başkanı olmasın.
Bu ülkenin en önemli koltukları Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Genel Kurmay Başkanlığı sanılırdı da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu kadar önemseneceği kimsenin aklına gelmezdi.
Zira Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Akparti hükümetinin varlığından sonra Prof.Dr.Mehmet Görmez'in başına geçmesiyle en parlak dönemini (Başkan R.T Erdoğan'ın sınırsız desteğiyle) yaşadığını hepimiz biliyoruz.
Ve Prof.Görmez koltuğun hakkını da gerçekten verdi. Mahçup etmedi ve mahçup da olmadı.
Her ne kadar hoş olmayan bazı çıkışları olsa da, o kusur kadı kızında da olur diye görmezlikten geliyoruz
Görmez ile parlak bir dönem geçiren Diyanet İşleri Kurumu çalışanlarına da geniş imtiyazlar tanıdı.  Fahri ve vekillerine yetim muamelesi yapsa da.
İşte Mehmet Görmez'in bu koltuğu artık talep edilir hale geldi. Cemaatler başta olmak üzere Diyanet içerisinde de bu koltuğa oturmak isteyen adaylar artmaya hatta sayısı baş döndürmeye başladı.
Hemen herkes "ben de Diyanet İşleri Başkanı olacağım" diye tuttturmaya ya da aday gösterilmeye çalışıyor.
İhsan Şenocak hoca da bizzat kendisi değilse de aday gösterilenler arasında anılmaya başlandı.
Sanki, Diyanet başkanlığına aday gösterilsin diye bir çağrı varmış gibi.
Işıkçılar, Menzilciler, Süleymancılar, Mahmutefendiciler ve sair kimselerin göz diktiği her fırsatta Mehmet Görmez'i rencide etmek, yaptıklarını tu kaka tarzı kötülemek, Diyanetin faaliyetlerini yerden yere vurmak ve kurumu halkın gözünden düşürmek için kırk takla atmaya çalışsalar da "Allah var Gam yok" dedirtecek bir direnişle karşı karşıya kalmaktadırlar.
Mehmet Görmez'in yerine oturtulmaya çalışılan kişilere bakıldığında 40 fırın Mehmet Görmez ekmeği yemeleri lazım. Liyakatları, duruşları, bilgileri, halkla bütünleşmeleri, her cepheye mesafeli yaklaşımları çok tartışılır bu adaycıklar bu hevesleriyle o koltuğu çok beklerler.
Yazımızın esas konusu olan İhsan Şenocak kendisi için yapılan olsun, olmasın kampanyanın muhataplığını duyunca kendi facebook sayfasından "böyle bir talebimiz yok" dese de fısıltı gazetesinden gelen haberler bir kaç mecliste dostlarına Görmez'i sık sık eleştirdiği ancak memuriyeti yüzünden bunu fazla açığa vuramadığı dile getiriliyor.
Biz İhsan Şenocak hocaya deriz ki, dediğin gibi bu makamda gözün yoksa ve İslama ve Ehlisünnete tam liyakatla hizmet edeceksen düşmanları sevindiren,taraf tutan,nefsine yenilmeden hak ve hakikat içinde halkı aydınlatmaya, Diyanet'te yanlış gidenleri de "arz ederek" ilgilisine sunarak da hizmet edebilirsin.
Kürsülerde konuşmalardan sonra sosyal paylaşım sitelerinden senin için yapılan övgülere aldanma. Zira şeytan kendisini üstün gördüğü için helak olacak bir sona kendini hazırlamaktadır. Bugün seni şişirenler yarın yerin dibine sokabilir.
İnsan nankördür.
Bu vesile ile de DİB koltuğuna göz dikenlere de kısa mesaj vermek isteriz. DİB'e fazla heveslenmeyin "dib"i boylarsınız
Nasıl ki Başkan Recep Tayyip Erdoğan'nın alternatifi yoksa da Prof.Dr.Mehmet Görmez'in de alternatifi ufukta görünmüyor. ( Şimdilik ... )
Erol Kara - 02.07.2017
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder