mahihaber Görmez Gitti mi Gitmedi mi ya da Yaşasın Kral - Mahihaber
HADİSLERDEN

Görmez Gitti mi Gitmedi mi ya da Yaşasın Kral


Görmez Gitti mi Gitmedi mi ya da Yaşasın Kral..
Son Malatya seferinin iptalinin arkasından seveni sevmeyeni Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez'in görevden alındı, alınmadı, iade etti, etmedi teranesi içerisinde yazıp çiziyor.
Son olarak her ne kadar kimin açtığı belli olmayan mehmetgörmezfan diye bir twetter hesabından “Görevden alındığı ya da istifa ettiği haberleri tamamen asılsızdır.” denildi.
Gönüllere su serpilmedi, tabii.
Makamlar baki, o makamda oturanlar fanidir. Gelir giderler. Ve bugüne kadar mevcut hiç bir makam ya da koltuk boş kalmamıştır.
Bir Görmez gider Bin Görmez gelir, diyemeyiz tabi ama o koltuğa otuıran bulunacaktır.
Makam sahibinin gitmesi neden şaşırtıcı olur bilinmez. Ama ister emekli olsun, ister istifa etsin, ister görevden atılsın sonuçta "gelen gitmek" içindir.
Şu yazıyı yazana kadar net bir bilgi ortaya çıkmamıştır.
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez'in bir yeri mutlaka vardır. Sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri de vardır. Ama herkesin gönlünde iyi ya da kötü bir yeri, vardır.
Diyelim ki gitmedi... Diş bileyenler gıcırdatmaya devam edecektir.
Diyelim ki o ya da bu şekilde gitti.
Uğurlar olsun, bahtı açık olsun. Hayırlı uğurlu olsun.
Görmez, kendinden önceki Diyanet İşleri Başkanlarını hiç aratmadı.. Bir kaç saygıdeğer isim dışında son dönem başkanların tamamı hem kuruma,hem dine çokca zarar verdi.
Görmez, görevini bir kaç kusurlu çıkışı dışında adam gibi yapmıştır. Hakkıyla yapmıştır. Herkesin, menfaati olmayan herkesin gönlünde yer etmiştir.
Derler ya, baba gibi adam. O hesap.. Diyanet çalışanları nankörler dıişında ona çok ama çok şey borçludur.
Gelelim selef kim olacak. Görmez giderse kim geliyor.
Geçenlerde sitemizde yazı konusu etmiştik. Birileri İhsan Şenocak demişti. O olmayacak tabii..
Taş yerinde ağırdır. İhsan Şenocak kendi kulvarında daha faydalı olacaktır. Zaten açıklama yapmıştır.
Türkiye Gazetesi ya da Işıkçılar cephesinden biri de olamayacaktır. Güneydoğu'da yapılanan Menzilciler pek düşünmüyorlar. Onlar Doğu ve Güneydoğu'da palazlanmayı tercih ediyor. Süleymancılar da derinden gitmeyi sevdiği için sınacakalrı biri de yok.
Prof.Dr.Mehmet Emin Özafşar sürpriz olur.
Aslında benim favorim İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz .. Halkı kucaklamasını bilen, Görmez ile uzun yıllar, Özafşar gibi omuz omuza DİB'de mücadele vermiştir. Diyaneti bilir. Zaten Görmez, Afşar ve Yılmaz beraber koşuyorlardı.
Olsun isterim ama olmaz. Oldurmayacaklar. İstanbul'u yönetmek Türkiye'yi yönetmek gibidir. Hasan Kamil Yılmaz olursa da Görmez çizgisi devam eder.
Biraz zor gibi. Zira birazdan değimneceğim bu yolu kesmeye yeter gibi.
Başkanlık koltuğuna pek popüler olmayan biri gelecek diyor, fısıltı gazetesi. Gelince de pek çok cemaat ayağa kalkacak. Olur mu ya diyecekler. Neden o cemaat...
Duyuma göre, Mahmutefendi cemaati ile haşır neşir olan biri. Hatta, babasının Mahmutefendi diye bilinen cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hocasının oğlu derler.
Bir üniversite rektör yardımcısı. Hatır gönül hatta bir borç ödeme, vefa borcu gibi bir durum söz konusu olacak.
Biz demiyoruz, fısıltı gazetsi "Diyanet'in başına Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden rektör yardımcısı  Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu'nun adını getiriyorlar.
Cumhurbaşkanımız en az Prof.Dr Mehmet Görmez ayarında birini getirmeyi, Diyanet Camiasını çok iyi bilen, bu görevi hakkaniyetle yapacak birini getirmeyi çok istese de bir ihitimal vefa borcu olarak Aşıkkutlu'yu getirmekten de vaz geçmeyebilir.
Görmez'in gitmesi ve yerine Diyanet'in başkanlık koltuğuna içeriden biri getirlmezse cadı kazanı çok kaynayacak, taşlar yerine oturana kadar da atı alan üsküdarı geçecektir.
Mehmet Görmez'in yurt içi ve yurt dışındaki açılımlarını aynı şekilde devam ettirecek birine görevin verilmesi gerekecektir. Erdoğan'ın en iyi kurum olması istenilen DİB'i yine zirvede tutacak biri lazım hayali mutlaka vardır..
Reisü’l-Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu'nun oğlu ne kadar başarılı olunur bilinmez ama, bir deneyelim bakalım deme şansı da şu durumda yok. Kaybedecek vakit yok.
Ama çare de yok
Zira DİB'i heryerden saldıran, kale duvarlarında delik açmaya çalışan o kadar çok tarikat, cemaat ve anti islam cepheler var ki bunun özünde ateşle oynamak geliyor.
Neticede kim gelirse gelsin, hayırlı olan gelsin diyoruz.
Oral Kaya - 24.07.2017
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder