mahihaber Bu yazıyı imamlar okumasın - Mahihaber
HADİSLERDEN

Bu yazıyı imamlar okumasın
Birazdan aktaracağımız yazı bir forum sitesinden alındı. Yazıyı almamızın nedeni ve bunu imamlar okumasın dememizin nedeni ise gayet basit. Din adamlarına tarih boyunca saygı duymuş, "imam ne derse doğrudur" anlayışı içerisinde yetişmiş bu vatan evlatlarının halen süren varlığıdır.   
Bu varlıktır ki en genç imamdan en yaşlısına kadar tüm imamlara kusurda bulunmaktan sakınmasıdır. Bu memleketin insanı din adamlarını öylesine benimsemiştir ki onun hile yapacağını, yanlış yapacağını düşünmez belki de namusunu bile emanet edeceği kişi olarak görür.
Görür görmesine de istinalar bir yana imamların çığırından çıktığı, haramlara hatta utanarak dile getiriyoruz sapıklıklara, başkalarının namusuna el uzattığı günümüzde birilerine ibret olsun diye buraya alıyoruz.
Ey imamlar, müezzinler, müftüler, kuran hocaları bu insanların bu düşüncesini yıkmaya çalışmanın size dümya ve ahirette ne kadar ağır bir vebal getireceğini asla unutmayın
Eğer mihrap ve müezzin mahfili mana olarak yüreğinizde yer almış ve hakkını veriyorsanız bu yazı size göre değil. Mihrap gönüllüsü olan size değil. Bu yazımız,  makamları hak etmeyen zavallı diyanet memuru olarak isimlendireceğimiz kimseleredir.
İşte persia06 rumuzu ile donanımhaber forumunda yaşanılanların anlatıldığı o yazı.
Bu yazıdan sonra bir şey eklemeyeceğimiz. Diyeceği olan varsa yazının altına yorumlarını yazabilir.
"İyi forumlar arkadaşlar.İlk olarak böyle bir trajikomik olay yaşadığımız için hem gülüyoruz hemde sinirliyiz.Babam 71 yaşında.Yaklaşık 2 hafta önce aracını haberimiz olmadan satmış.Ve bulunduğumuz ilçede bir galericide 1.3 multijet 2004 model doblo görmüş.Gidip araca pazarlık yapmış ve almış.Daha önce araç alacağı zaman benı cagırır gider güzel bi teste tabi tutar alırdık.Fakat şuan öyle yapmadı.Niye yapmadı dersenizde aracın sahibi İmam.İmam aracını galeriye satmış.1 gün sonrada babam gidip araca müşteri olmuş.Galericiye sormuş işte araba nasıldır gibisinden , galerici dayı demiş işte araç kazasız belasız tertemiz gibisinden.İnanmıyosan git sahibine sor demiş.Babam bizim merkez camii'nin yolunu tutmuş.İşte sormuş imama araç nasıl diye imam yemini agzındana düşürmeyerek aracı övmüş hatası yok diye.Babamda itimat edip noterin yolunu tutmuş aracı almış.İşte benı arıyor gel araç aldım bir bak diye.Dedim baba beni niye aramadın dedim gider bi gösterirdik ederdik dedim.Dediği laf şu imamdan aldım arabayı yemin etti imamın yeminine inanmayayım mı diyor.Neyse araç cidden dıştan albenisi olan icaben temiz görünüyor.Ertesi gün gittim expertizin yolunu tuttum.Birde ne göreyim araç önden yemiş ön çamurluklar kaput komple değişmiş.9 bin lira hasar kaydı var aracın.Babamda yanımda baba ne oldu diyorum halen inanmıyor imam yemin etti diyor.İmam da yalan söyleyecek değilya diyor.Adamı inandıramadım.Verdiği para yanına zarar kaldı fakat halen adamı ınandıramıyoruz.İmamın yeminine inanmış devam ediyor.Yani anlıyacağınız hani hacıdan hocadan korkacaksınız diyorlar ya cidden bu devirde imamların yaptığı dalavereyi kimse yapmıyor.İmam'ın yeminini herşeyden üstte tutan babamda halen kendısıne ınandıramasakta ımamın yemınıne kaptırmış gidiyor kendini.
İmama gidip söyledim böyle böyle utanmadın mı adamı kandırmaya dedim.Dediği laf şu yemin şart olsun bende bilmiyordum diyor.Diyorum sen aracı ne zaman aldın , diyor 2006 da aldım .Hasar kayıdındada 2009 da hasar kaydı var.Gösteriyorum bune diyorum sende olmuş bu hasarlar.Diyor baban galericiden aldı git ona söyle.Dedim o zaman babam sana geldiğindede bilmiyorum dayı git galericiyle konus deseydın dedım adamı ınandırıp aldırmasaydın aracı dedım.Yaşlı başlı adam diyor ne olacak araç darbeliyse diyor.Orda bir güzel pataklıyacaktımda imamı ya sabır deyip çektim eve geldim."
Oral Kaya - 16.10.2017
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder