Haberi Paylaşabilirsiniz

Alanya'da cami görevlilerine eğitim verildi
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB)'nın organizesi ile Alanya Müftülüğü'nün talebe doğrultusunda 24-25 Aralık'ta 2 gün süre ile cami ve kuran kursu görevlileri ve hanımlarına seminer verildi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitim seminerine Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Ahmet Yaman, Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Saffet Köse, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Abdülkerim Bahadır, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Hüdayar Cihan, Diyanet İşleri Başkanlığı vaizleri Ömer Aydın, Hatice Kahyaoğlu, ile Diyanete İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden Muhammed Cüneyt Çiğdemli, Alanya Müftüsü Mustafa Topal ile cami ve Kur'an kursu görevlileriyle eşleri katıldılar. 

'Ailede Fıkhi Meseleler', 'Ailede Özgüven ve Karakter Gelişimi', 'Eşlerarası İletişim ve İletişim Engelleri', 'Ailede Mahramiyet Bilinci, Kur'an ve Sünnete Göre Aile', 'Çocukluk Döneminde Dini Gelişim, Anne Baba veErgen İletişimi' konularının işlendiği seminere iki gün süre ile büyük alaka ile devam eden görevlilerin büyük çoğunluğu yapılan ankette, özellikle değişik konularda olmak üzere seminerin tekrarını istedi.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz