Header Ads

Alternatif Yılbaşı Kutlamaları Başladı
Miladi yılbaşı gecesine muhalif olarak Mekke'nin Fethi yıldönümü bahanesiyle İslami kesim tarafından kutlanan 31 Aralık gecesi alternatatif kutlamalar yine başladı

11 Ocak'ta yapılan Mekke'nin Fethini 31 Aralık'a geçen anlayış sözde "eğlence yapılmaz" dedikleri yılbaşı gecesini kendilerince kutlaması yıllarca tepki çekmesine rağmen bir türlü vazgeçilmiyor.

İşte 31 Aralık 2017 gecesi Mekke Fethi adı altında yapılacak kutlamalar

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Bartın Şube Başkanlığı tarafından 31 Aralık yılbaşı gecesi Mekke’nin Fethinin 1387. Yıl Dönümünü münasebetiyle Mekke ve Kudüs’ün Fethi adı altında etkinlik düzenlenecek. AGD Bartın Şube Başkanı Hüseyin Böber, 31 Aralık Pazar günü Mekke’nin Fethi’ni Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikle kutlayacaklarını belirterek, tüm Bartınlıları davet etti.

Her yıl Mekke’nin Fethi ile ilgili 31 Aralık gecesi, kutlama yapan Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Bartın Şubesi, bu yılda aynı geleneği sürdürüyor.

****
Erbakan Vakfı, 2018'e sayılı günler kala Hristiyanların yeni yıl geleneğine göre kutlamaları yerine, Müslümanlar için önemi tartışılmayacak Mekke'nin Fethi'nin 1386. seneyi devriyesinin kutlanması için harekete geçti. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ın katılımıyla organize edilen "Mekke'nin Fethi" konferansı her yıl olduğu gibi bu yılda adına yakışır şekilde konuklarını ağırlayacak. Başta Dr. Fatih Erbakan'ın konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, Dr. İhsan Şenocak'ın bilgi birikimi ve Eşref Ziya ve Umut Mürare'ninde ilahileriyle tasavvuf yüklü bir gece Müslümanları bekliyor. "Mekke'nin Fethi" etkinliği 31 Aralık'ta saat 19.00'da Haldun Alagaş Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin, Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi'nce Mekke'nin fethini İslam ve insanlık tarihindeki önemini hatırlatmak ve yaşamak amacıyla 31 Aralık Pazar akşamı saat 18.30'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde program düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.


****
Taşova Anadolu Gençlik Derneği Başkanlığınca her yıl 31 Aralık gecesi geleneksel olarak düzenlenen Mekke’nin Fethi etkinliği, Son günlerde Kudüs gündemi dolayısı ile bu yıl “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” adı altında gerçekleştirilecek.

31 Aralık 2017 Pazar günü saat 19.30’da Belediye Düğün salonunda başlayacak etkinliğin akışı şöyle: Türkiye Hafızlık birincisi Sefa Taşkesenlioğlu ve Eğitimci-Edebiyatçı Mücahit Mahmut Köroğlu’nun konuşmaları, Ezgiler, Şiir Dinletisi, Sinevizyon Gösterisi, Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödül töreni.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD), 31 Aralık'ta Konya "Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi Gecesi" büyük etkinliğine imza atacak. Programla ilgili bilgi veren AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, "İslam ve insanlık tarihindeki bu önemli olayı hatırlatmak ve yaşamak amacıyla tüm halkımızı 31 Aralık Pazar akşamı saat 19.30’da Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezine davet ediyoruz" dedi.

****

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.