Haberi Paylaşabilirsiniz

Aluçra Merkez Cami İmamı Emekli OlduAlucra'da 41 yıllık İmamlık hizmetini emekli olarak tamamlayan Mevlüt Esgidir hocamız ilçe müftümüz Muhammet Salman tarafından teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

Aylık olarak yapılan Din Görevlileri Toplantısında ilçe vaizi Ramazan Demirel, müftülük VHKİ Emrah Kılıçkaya ve din görevlileri hazır bulundu. Toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından ilçemize becayiş yoluyla atanan görevliler kendilerini tanıttılar.

Daha sonra uzun süre ilçemizde başarıyla görev yapan ve emekli olan Merkez Büyük Cami İmam-ı Hatibi Mevlüt Esgidir hocamıza, ilçe müftümüz tarafından yaptığı hizmetler için teşekkür edilerek, kurumumuz adına plaket takdim edildi.

Programda söz alan Mevlüt Esgidir; “İmamlık en onurlu mesleklerden biridir. Her görevde olduğu gibi eğer bu görev sevilirse başarılı olunur aksi takdirde başarılı olmak imkânsızdır. Ben bu görevi 41 yıl severek yaptım. Rabbime Hamdolsun böyle güzel bir şekilde tamamladım. Allah herkese bu günleri görmeyi nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Ayrıca toplantıda görevlilere duyurulması gereken yazılar tebliğ edildi. Kemallı mahallesi Camii İmam Hatibi Ömer Güdül tarafından A’la Suresinin tefsirinin de yapıldığı program, dilek ve temenniler bölümü ile son buldu
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz