Haberi Paylaşabilirsiniz

Bitmeyen Cami Dedelere Dert Oldu


Mamak’ta üç yıldır tamamlanamayan cami başkentli yardımseverlerin desteğini bekliyor. Caminin açılması için yaşlı cemaat de tuğla taşıyor, harç karıyor...


Aldere'nin 396. Caddesi'nin tek camisinin tamamlanması için 400 bin liraya ihtiyaç var. SABAH Ankara'ya konuşan cami cemaati, hayırseverleri camiye yardıma davet etti. 50 yıllık caminin yenilenmesi için Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün tavsiyeleriyle yola çıkan Akdere Mahallesi sakinleri ve cami derneği, eski camiyi 2013 yılında yıktırdı. 2014'te başlayan yeni cami inşaatı maddi imkânsızlıklar nedeniyle bir türlü tamamlanamadı. 2 bin kişinin ibadet edebileceği cami için dernek yetkilileri yardım istedi.

"HER NAMAZDA DUA EDİYORUZ"

İnşaatta çalışmaya başlayan mahalleli, el arabasıyla harç taşıyor, 70'lik dedeler duvar örüyor. Aylardır inşaatın tamamlanması için uğraştığını belirten mahalle sakini Hayri Adatepe (75), "Yaşıma rağmen caminin inşaatının hemen bitmesi için her gün gelip tuğla ve kum taşıyorum. Her namazda caminin bitmesi için dua ediyorum. Allah bu caminin tamamlandığını görmeyi bana nasip etsin. Hayırseverlerden camimiz için yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Camiye 15 Temmuz şehidi Davut Karaçam'ın adını verdiklerini belirten Cami Dernek Başkanı Metin Kaba, "Nakdi olarak 400 bin TL'ye yakın borcumuz var. Çevreden aldığımız borçlarla çini işini 38 bin TL'ye yaptırdık. Hattat işini de 53 bine yaptırdık. Müftümüz Ramazan Ilıkkan yardım toplanacağını söyledi. Tamam vereceğiz diyorlar 3 ay geçti ses yok. Aydınlatma işleri, alttan ısıtma ve halı işleri, 1 bayan Kur'an kursu, 4-6 yaş Kur'an kursunun henüz inşaatı tamamlanmadı" dedi.

Cami İmamı Fikret Sapmaz ise, "Müftümüz Ramazan Ilıkkan da camimizi ziyaret ediyor. İhtiyaçlarıyla ilgileniyor. Bir an önce biz de camimizi tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

SABAH
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz