Haberi Paylaşabilirsiniz

Cami cemaatinden huzurevi ziyareti
Manavgat Külliye Camii imam hatibi Mustafa Yılmaz ve camii cemaatinden bir grup, Manavgat Belediyesi Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Manavgat Külliye Camii cemaati, Manavgat Belediyesi Huzurevi'ni ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle sohbet eden grup yaşların kendilerinden istekleri olup olmadığını sordu.

Külliye Camii imam hatibi Mustafa Yılmaz, "Hz. Peygamber (SAV) Efendimizin, 'Beli bükülmüş ihtiyarlar, süt emen bebekler, otlayan hayvanlar olmasaydı belâlar sel gibi üstünüze dökülecekti', 'Düşkünleri görüp gözetiniz, zira siz ancak düşkünleriniz sayesinde yardım görür ve rızıklanırsınız' ve 'Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, Yüce Allah da yaşlandığında ona hürmet edecek kimseler halkeder' gibi yaşlılara hürmeti önemseyen birçok hadisi vardır. Bizler de bu doğrultuda Manavgat Belediyesi Huzurevi'ni ziyaret ettik" dedi.

Yaşlıların duasının alınmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "İnşallah büyüklerimizin duasını alacağız onlarla birlikte sohbet edeceğiz. Huzurevi yetkilileriyle görüşerek büyüklerimizin ne gibi bir ihtiyacı var ihtiyaçlarını öğrenerek giderme yolunda gideceğiz" diye konuştu.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz