Haberi Paylaşabilirsiniz

Cami Dernekleri Tanışma Toplantısı GerçekleştirildiKocaeli Cami ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu yemekte Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve ilçe cami dernek başkanlarıyla bir araya geldi.

Cami ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu’nun ilçe cami dernek başkanlarıyla tanışma ve kaynaşma çatısı altında başlattığı program ilk olarak Gölcük’te gerçekleşti. 

Ilıca tesislerinde gerçekleşen etkinlikte Federasyon Başkanı Yüksel Özdemir, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve ilçe cami dernek başkanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

Yeni kurulan bir federasyon olduğunu belirten Özdemir “Amacımız birlik ve beraberlik sağlanarak başkanlarımızın sorunları bizimde sorunlarımız olsun istiyoruz. Problemleri hep beraber çözerek dayanışmayı güçlendirmek ilk hedefimiz” ifadelerini kullanırken Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Her zaman için örgütlü toplumdan yanayız. Sizlerde fahri olarak görev üstlenen cami yaptırmak için fedakarlık yapan insanlarsınız. Bu gönüllülük esasına dayalı bir çalışma kimse size zorla bunu yaptıramaz içinizden geliyor” dedi. 

Birlik ve beraberliği sağlayalım Federasyon Başkanı Yüksel Özdemir “Gölcük’te birçok başkan bir birlerini tanımıyordu, tanıştırmış olduk. Birlik ve beraberlik yapalım. Dernek başkanımızın bir sıkıntısı varsa çözmeye çalışalım. Dernek olarak bir yere müracaat ettiğimiz zaman örneğin; Kocaeli Valiliğine Cami ve Kur’an Kursu Federasyonu olarak randevu istedik bir gün sonra talebimiz gerçekleşti. Bu alanda Türkiye’de 3-4 tane yeni yeni kuruluyor. Amacımız birlik ve beraberlik sağlanarak başkanlarımızın sorunları bizimde sorunlarımız olsun istiyoruz. Problemleri hep beraber çözerek dayanışmayı güçlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Gönüllüğe dayalı olacak Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Cami yaptırırken mutlaka çok fazla engellerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Bunu kalben bilen 40 yıldır sizlerle yaşayan ve belediyecilik hayatımda bunu gördüm. Çoğu zaman sahipsiz kalıyorsunuz çünkü hayra davet ediyorsunuz, sizin davet ettiğiniz kişilerde zorla hayır yapmak zorunda değil gönüllülük hesabına dayalı olacak. Dernek olarak yaşadığınız sorunların çözümünde de bazen muhatap bulmakta zorlanıyorsunuz. İşte örgütlenebilmek daha güçlü bir ses çıkartmak adına önemli Yüksel Bey’in böyle bir şey düşünmesi çok güzel. Umuyoruz ki sizlerde belirli aralıklarla bir araya gelirsiniz, dernek yöneticileri arasında dayanışma içerisinde olursunuz, dertleşirsiniz, bilgi alışverişinde bulunursunuz ve sorunların çözümünde örgütlü bir şekilde uyumlu bir ses çıkartırsınız. Sizin gönüllü çalışmanızı takdir eden bir kardeşinizim. Biliyorsunuz başkan yardımcılığı dönemimde mali işlerden sorumluydum. Okula yardım ettiğim gerekçesiyle mahkemede yargılandım, camiye yardım ettiğim gerekçesiyle soruşturma geçirdim. Okulda camide belediyede bizim ortak değerimiz. Belediyecilikten gelen Cumhurbaşkanımız bu kanunu değiştirdi. Paran mı var sıfırdan yaptır okulu camiyi anahtarı teslim et. 20 yıl önce yaşadığım bu sıkıntıları başkanlık dönemimde bu sebepten ötürü çok şükür yaşamadım. Tabi, parada kaynakta sınırsız değil ama bu mevcut kaynağı da sizin ve bizim tutumlu davranışlarımızla hizmet olarak geri dönüyor. Bundan sonraki zamanlarda da bu gönüllülüğünüz umarım devam eder diyorum. Herkese bu anlamda teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

HABER 41

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz