Camiye Gelen Her Çocuk Hediye Kazanacak


Kartal’da bir camiide başlayan bu örnek proje yurt geneline yayılabilir. 

Çocukları camiye alıştırabilmek için hediye verilebilen “Camiler, Çocuklarla güzeldir” Projesi çocukların ve gençlerin yoğun katılımıyla başladı. 

Kartal Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Cami İmam Hatibi Yücel Kartal, çocukları camiye çekebilmek, camide buluşturmak maksadı ile örnek olacak bir projeye imza attı. 

Adnan Kahveci Cami İmam hatibi Yücel Kartal başlattığı kampanya ile düzenli olarak camiye gelen çocuklara çeşitli hediyeler verileceğini duyurdu. 

Bunun için belirlenen puanları toplayan öğrencilere Bisiklet, giyim kuşam malzemelerinin yanı ısıra hediye çekleri verilecek. Puanları bizzat camii İmam Hatibi takip ediyor. Çocuk gelirse ebeveyni de beraberinde gelecektir, dolayısıyla Müslümanların ibadet mekanı olan camilerin cemaatle dolması adına yapılan bu çalışma çok takdir topladı. Uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gören ve bu durumdan memnun olan semt sakinleri de duygularını dile getirdiler. 

"Rabbim Çocuklar ve gençlerimiz için “Camiler, Çocuklarla güzeldir” Projesiyle en önemlisi ALLAH (cc) rızasını gözetenlerden ebediyen Razı olsun. Tebrik ediyorum. Cami DERNEĞİ ve Cami imam Hatibi Yücel Kartal hocama emekleri için teşekkür ederim” dediler.

kartalgazetesi.com

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder