Haberi Paylaşabilirsiniz

Cemaat, cami imamı için eylem yaptı
Kocaeli Başiskele Aydınkent Cami cemaati ayaklandı. Camide 6 yıldır görev yapan Yakup Ayaz’ın tayinini Doğantepe’ye çıkartan Kocaeli İl Müftülüğüne cami cemaati sert bir şekilde tepki gösterdi.

Cuma namazı sonrası cemaat camii önünde basın açıklaması yaparak Başiskele Müftülüğü’ne sert eleştirilerde bulundu. 6 yıldır imamlık yapan Yakup Ayaz’ın tayinini Kartepe İlçesi Doğantepe camine çıkarttı.

Cami cemaati Kocaeli İl Müftülüğüne sert tepki göstererek Cuma namazı sonrası eylem kararı aldı. Ayaz’ın mahalleye büyük emekler verdiğini düşünen cami cemaati ‘Hocamızı bırakmayız’ dedi.

Yakup Ayaz görevi başladığı dönem zarfı içinde gençler tarafından çok sevilen bir imam olduğu, gençleri uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için namazdan kalan vakitlerini toplantılar yaptığı biliniyor. 

MÜFTÜ KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERSİN

Cemaat adına açıklamalarda bulunan Vahit Kızılalp, “Kendi görev mahallinde görevini aşk ile yapan bir imamdı. Buradaki gençlerle konuşarak onların sorunlarını dinleyen camiye kazandıran biriydi. Camii cemaati olarak kendisinden memnunuz. Biz bu yanlıştan dönülmesini bekliyoruz. İçki içen kardeşlerimizi güzel bir dille uyaran bir hocamızdı. Başiskele İlçe Müftüsü bunu bildiği halde hocamızın karşısında durmuştur. Camide görevine devam etmesini bekliyoruz. Müftü caminin yanında ikamet etmektedir. Kendisi yıllardır burada görev yapıyor fakat kendisini bir kez bile cemaatte görmedik. Müftü öncelikle kendine çeki düzen versin. Ayda bir kez protokollü cenaze namazı olduğunda görünüyor. Tribünlere oynayan bir üslupla cemaatin karşısında duruyor. Müftülük makamını dolduramıyorsa siyasete geçsin kendisi zaten siyaseti seviyor” ifadelerini kullandı. 

Ahmet YEŞİLMEN / kocaelikoz.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz