Haberi Paylaşabilirsiniz

Çocuklardan en güzel Mescid-i Aksa maketi
Bayrampaşa Hoca Hayri Efendi Merkez Camii’nde, Kuran-ı Kerim eğitimi alan 4-6 yaş aralığındaki çocuklar en güzel Mescid-i Aksa maketini yapmak için birbirleriyle yarıştı.

Bayrampaşa Hoca Hayri Efendi Merkez Camii Kuran kursu yöneticisi Havva Türkcan ve kurs eğitmenleri önderliğinde gerçekleştirilen yarışmaya, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, Bayrampaşa Hoca Hayri Efendi Merkez Camii Vakıf Başkanı Ergün Tokgil ve müezzin Arif Küçükbenli’nin yanı sıra Kuran kursu öğrencileri ve velileri katıldı.

Yoğun ilginin gösterildiği Mescid-i Aksa maketleri, katılımcılara sergilendikten sonra, minikler, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük tarafından ödüllendirildi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Bayrampaşa Hoca Hayri Efendi Merkez Camii Kuran kursu yöneticisi Havva Türkcan, “Son günlerde yaşanan ve İslam alemini hedef alan söylemler ve Filistin’i vuran hainlere inat Mescid-i Aksa’nın bizim kırmızı çizgimiz olduğunu göstermek için Kuran kursu öğrencilerimizle böyle bir yarışma düzenlemek istedik. Yarışmadan ziyade minik öğrencilere, Mescid-i Aksa maketi yaptırarak, yavrularımızın da bu konuda bilinçlenmesini ve değerlerine sahip çıkmaları gerektiğini aşılamak istedik. Öğrencilerimizden, velilerimizden ve programımıza katılanlardan çok iyi tepkiler aldık. Müftümüz ve vakıf başkanımız da etkinliğimize katılarak bizleri onurlandırdı. Allah onlardan razı olsun. Kudüs biz Müslümanlar için özeldir. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz