Header Ads

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Azerbaycan'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Azerbaycan'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bangladeş temaslarının ardından bir dizi program için Azerbaycan’a gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Başkan Erbaş, Aliyev'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını iletti.

Bakü'de düzenlenen "2017 İslam Dayanışması Yılı: Dinler ve Medeniyetler Arası Diyalog" Uluslararası Konferansında Türkiye'nin yüksek düzeyde temsil edilmesinin önemini vurgulayan Aliyev, bu yıl Türkiye'yi 3 kez ziyaret ettiğini, bunun da dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin göstergesi olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise, Başkan Erbaş'ı Diyanet İşleri Başkanlığı görevine atanması dolayısıyla tebrik etti.Erbaş, "2017 İslam Dayanışması Yılı: Dinler ve Medeniyetler Arası Diyalog" Uluslararası Konferansının ülkeler, halklar ve dinler arasındaki yakınlaşmaya katkı sağlayacağını ifade etti.Erbaş, "2017 İslam Dayanışması Yılı: Dinler ve Medeniyetler Arası Diyalog" Uluslararası Konferansının ülkeler, halklar ve dinler arasındaki yakınlaşmaya katkı sağlayacağını ifade etti.

Görüşmeye Azerbaycan Kafkas Müslümanları Dini İdare Başkanı Allahşükür Paşazade de katıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.