Elleriniz Kırılsın, Çanakkale'de Cami YaktılarÇanakkale'de Barbaros mahallesi Baklacı camii gece yine ateşe verildi,

Çanakkale'de Barbaros Mahallesi'nde bulunan Baklacı Camii'nin gece ateşe verildiği iddia edildi.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler trafından gerçekleştrilen saldırıda caminin iç kısmı yandı.

Camiden alev ve dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında cami kullanılmaz hale geldi.

Gece 03.00 sıralarında meydana gelen olayda caminin tamaman yanmasını kısa sürede olay yerine gelen itfaiyenin çabaları önledi.

Camiye gelerek incelemelerde bulunan ve camide müftülük yetkilileri ile hasar tespit çalışması yapan Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökce de cami yangının tinercilerin yaptıklarını tahmin ettiklerini ve bir sabotaja uğradığını söyledi.

Gökçe, yangının camiye yakın vatandaşlarca fark edildiğini belirterek şöyle konuştu:

"Şu anda yangından mütevellit içeride tahribat var. İnşallah Valiliğimiz, Müftülüğümüz ve diğer devlet birimleriyle burayı en kısa zamanda asli hüviyetine döndüreceğiz. Tabii faili ya da failleri konusunda, Emniyetimiz şu anda gerekli incelemeyi yapıyor.

Caminin içinde ve çevresinde kameralar var. Oralardan bir şey elde edilebilirse, failler tespit edilmiş veya fail tespit edilmiş olacak. Burada dine, Diyanete, Müftülüğe, camiye dini bir saldırı olduğu kanaatinde değiliz. Havalar soğudu. Ben şahsen, dışarıda üşüyen, dışarıda yatıp kalkan insanların bunu yaptığı kanaatini taşıyorum. Doğru olmayabilir de. Gerekli incelemeler, araştırmalar yapılıyor."

Aynı camiye daha önce 2 kez daha saldırı olmuş ve giriş kısmı yakılmıştı. Caminin içi komple yandı
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder