HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Erbaş'ın Damadı İlçe Müftüsü OlduDiyanet İşleri Başkanlı Prof.Dr.Ali Erbaş'ın damadı Ömerli ilçe müftülüğüne atandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın damadı Muhammet Likoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Safranbolu ilçesinde vaizlik görevinde iken Mardin'de Ömerli ilçesine müftü olarak atandı.

Müftü atamalarının yapılmasının ardından Ömerli İlçe Müftüsü olarak atanan Muhammet Likoğlu Ömerlideki´ görevine resmen başlarken, Göreve başladığı ilk gün Ömerli ilçe Kaymakamı Erol Korkmazı ziyaret etti.

Görevlerinin, vatandaşları din konusunda aydınlatmak olduğunun altını çizen Likoğlu vatandaşlara dini en güzel şekilde anlatmaya çalışacağını ifade ederek, şöyle konuştu:"Arkadaşlarımızın kaldığı yerden göreve devam edeceğim görevim boyunca sevgi dilini kullanacağım. Dinimiz bize bunu emrediyor. Peygamber efendimiz müjdeleyin, nefret ettirmeyin.” Buyuruyor. Bizlerde dini en güzel şekilde vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacağım. Dini etkinliklerde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Kuran kur´an kursu, cami içi ve dışı hizmetlerimize ağırlık vereceğiz. Bu konularda sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız ile güzel bir diyalog kurarak. Bütün köylerimize ve camilerimizin olduğu mahallelere ziyarette bulunacağım, Esnaf ziyareti yaparak vatandaşımızın din konusundaki taleplerini öğrenmek istiyorum."

Likoğlu 1984 yılında Trabzon´un Köprübaşı köyünde dünyaya geldiğini ve imam hatip Ortaokulu ve lise öğremini Samsun İmam Hatip Lisesinde tamamladı 2005 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyet fakultesini bitirdi 2011 yılında başladığı Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas eğitimini 2014 yılında bittiren Likoğlu üç yıl vaizlik görevinden sonra Ömerli İlçesine İlçe Müftüsü Atandı.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz