Erenler Camii ve Kuran kursları Açıldı


Kastamonu Ara.  Kötürüm Beyazıt Camii Kuran Kursu, Toplu Konut Sitesi Kuran Kursu ve Mescidi, Sanayi bölgesine yeni inşa edilen Erenler Camii ile birlikte Erenler cami Kuran kursu ve Erenler Camii 4-6 yaş kuran kursu açılışları 27.11.2017 pazartesi günü gerçekleşti.


İlçe Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, İl Müftüsü Osman AYDIN, İhsangazi ilçe Müftüsü Tahir ELÇİN, Nasrullah Camii Baş İmam Hatibi Kahraman ŞEKERCİ ilcemizde faaliyet gösteren STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile birlikte halkımızın katılımı ile gerçekleştirilen açılışlarımız ilk olarak Kötürüm Beyazıt Camii Kuran Kursunda yapıldı. Açılış Nasrullah Camii Baş İ.Hatibi Kahraman ŞEKERCİ'nin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Müftümüz Osman AYDIN kısa bir konuşma  ve dua yaptı.

İkinci olarak Toplu Konut Sitesinde faaliyet gösteren Kuran kursumuz ve müştemilatındaki mescid açılışı gerçekleştirildi.

Üçüncü olarak hayırsever bir vatandaşımızın arsasını ve binasını bağışladığı ve ilçemizdeki roman vatandaşlarımız için oluşturulan yeni yerleşim yerine ve sanayi esnafına hitap edecek olan yere yeni bir cami inşa edildi.

Tamir ve tadilatı 13 gün gibi kısa bir sürede yapılan cami ve kuran kurslarımızda ekibin başında öncelikli olarak İlçe Müftümüz Abdulhamid PEHLİVAN olmak üzere İmam hatip Erhan GÖKCE ve din görevlilerinden oluşan 15-20 kişilik ekip gerçekleştirdi.

Camii ile birlikte gündüzlü bayanlar için bir sınıf, 4-6 yaş yavrularımız için de ayrı bir sınıf Kuran kursu yapıldı.

Açılış programı Erenler Cami önünde büyük bir coşkuyla yapıldı. Programın sunuculuğunu Cıdalcı Ahmet Camii İmam Hatibi Fatih ERKOÇ yaptı. Açılış Nasrullah Camii Baş İmam Hatibi Kahraman ŞEKERCİ hocamızın Kuran tilavetiyle başladı. İl Müftümüz Osman AYDIN ve İlçe Müftümüz Abdulhamid PEHLİVAN derin manalar taşıyan konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Ayrıca umre yolculuğuna çıkacak umrecilerimiz içinde dua edildi ve helallik alındı. Araç Müftülüğü ilahi korosunun söylediği birbirinden güzel ilahileri eşliğinde ve İl Müftüsü Osman AYDIN hocamızın duasıyla Erenler Camii, Erenler Camii Kuran Kursu ve Erenler Camii 4-6 Kuran kursunun açılışı gerçekleştirildi.

Topluca yeni açılan camimizde kılınan öğle namazının ardından çıkışta halkımıza etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder