Haberi Paylaşabilirsiniz

Fatma Feyza Güner Göreve Başladı


Kayseri Müftü Yardımcısı Fatma Feyza Güner, görevine başladı.


Müftülükten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Müftüsü Şahin Güven, İl Müftü yardımcılığı görevine yeni atanan Güner'i makamında ziyaret etti.

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, beraberinde  İl Müftü Yardımcıları Tandoğan Topçu, Atıf Akşit, Mehmet İzci ve Bünyan İlçe Müftüsü Mahmut Taşyapan, olmak üzere  İl Müftü Yardımcılığı görevine yeni atanan Fatma Feyza Güner’i makamında ziyaret etti

Güner, ziyaretinden dolayı İl Müftüsü Güven ve beraberindekilere teşekkür etti.

Güner'e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Güven, şunları kaydetti:

"Yeni görevinizin hayırlı uğurlu olmasını Rabb'imizden niyaz ediyoruz. Bundan önce edindiğiniz ve özellikle de Diyanet İşleri Başkanlığının Ankara merkez teşkilatında uzun süre çalışarak edindiğiniz tecrübelerinizi, Kayserimizde, müftülüğümüz vesilesiyle hizmete dönüştürmenizi arzu ediyoruz. Ayrıca hanımlara yönelik Kur’an kurslarımızdaki öğrencilere, KYK ve özel yurtlarımızdaki kız öğrencilerimize yönelik yapacağınız dini ve kültürel faaliyetlerinizden Kayserimizin fazlasıyla istifade edeceğini düşünüyoruz."

Güner de İl Müftüsünün bu sözleri üzerine, “Selçuklu ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan, cami ve külliyeleriyle meşhur olan bu güzel şehrimizde bulunmaktan ben de çok mutluyum. Siz değerli Müftümüzün öncülüğünde çalışmaktan onur duyuyorum. Diğer mesai arkadaşlarımızla birlikte Kayserimiz için güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Fatma Feyza Güner Kimdir

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu (1995). Yüksek Lisansını “Ömer b. Abdülaziz Döneminde Mezhep Hareketleri” konusu ile Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Mezhepleri Tarihi bilim dalında tamamladı (2001). Doktora çalışmasına ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi bilim dalında devam etmektedir.

 Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde altı yıl öğretmenlik yaptı. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Dairesinde göreve başladı. 2007–2011 yılları arasında “Aile ve Dini Rehberlik Büroları(Aile İrşat ve Rehberlik Büroları)”nın aktif hale getirilerek ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmalarında bulunup üç yıl genel koordinatörlüğünü üstlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının birlikte yürüttüğü, hazırlık çalışmaları 2008 yılında başlayan “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması” projesinin ilk dört yılı Başkanlık uygulama ve proje yürütücüleri arasında yer aldı. 2012-2017 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunda Din Hizmetleri Uzmanı olarak görev yaptı.2017 yılında Kayseri’ye İl Müftü Yardımcısı olarak atandı.

Kadın ve İnsan Hakları alanında ulusal ve uluslararası sivil toplum çalışmalarında bulundu.

Diyanet Aylık Dergi, Çocuk Dergisi ve Aile dergilerinde yayınlanmış çeşitli yazıları bulunmaktadır.

Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz