Fethiye’nin Genç Hafızları Belgelerini AldılarFethiye Beşkadı Kur’an Kursu’ndan 1 Erkek Hafız, Huriye Koyuncu Kur’an Kursu’ndan da 4 Kız Hafize İlçe Müftülüğünde Gerçekleşen Törenle Hafızlık Belgelerini Aldılar.

Beşkadı Kur’an Kursu’ndan ilk diplomalı Hafız Erhan KAPLAN hafızlık belgesini alırken, Huriye Koyuncu Kur’an Kursu’ndan da Beyza HARMAN, Zeynep KARA, Betül DİKİK, Feyzanur ERTAN isimli hafizeler hafızlık belgelerini aldılar. Fethiye İlçe Müftülüğü’nde gerçekleşen belge töreninde İlçe Müftüsü Hamdi UZUNHARMAN hafız ve hafizelere belgelerini birer birer takdim ederken kendilerine müftülükçe birer çeyrek cumhuriyet altını da hediye edildi. Törende hafız ailelerinin yanı sıra Beşkadı Kur’an Kursu Müdürü Yavuz GEZER, Kur’an Kursu Öğreticisi Harun YILDIZ, Huriye Koyuncu Kur’an Kursu Öğreticisi Nesrin TÜRKMEN hazır bulundular. Müftü Uzunharman öğrenci, öğretici, yönetici ve velileri tebrik etti.

Beşkadı Kur’an Kursu’ndan ilk diplomalı Hafız Erhan KAPLAN’ın Babası Muhsin KAPLAN “Hafızlarımız şerefli ve ulvi bir görevi devraldılar. Onlar şuanda birer canlı Kur’an. Ümidimiz, bu ulvi görevi hayatlarının sonuna kadar ihlas ve samimiyetle Kur’an hükümlerine bağlı olarak devam ettirmeleri. Mutluyuz, gururluyuz. Bizlere bu mutluluk ve gururu yaşatan evlatlarımızı tebrik ediyor sevgiyle bağrımıza basıyoruz. Bu meşakkatli süreçte her daim yanımızda olan İlçe Müftülüğümüze, hocalarımıza, yöneticilerimize ve hayırseverlerimize buradan teşekkür ederiz. Bizlere bu günü gösteren rabbimize sonsuz hamd ediyor, vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Haber / Foto:Erkan İLİK
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder