Haberi Paylaşabilirsiniz

Güneş Kur’an Kursu Resmi Açılışı YapıldıBandırma Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü’nün katkılarıyla 17 Eylül Mahallesi Fabrika Sokak’ta yer alan Güneş Kur’an Kursu resmi açılışla birlikte hizmete girdi.

Kur’an Kursu’nun açılışına Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Bandırma Vergi Dairesi Müdürü Abdullah Kayan, okul müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunullah Cami İmamı Ali Şener’in Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra açılış konuşması İlçe Müftüsü Süleyman Küçük tarafından gerçekleşti. Müftü Küçük yaptığı konuşmada “Bandırmamız cennet vatanımızın güzel bir köşesi. Bandırmamız da üç seneyi beraber tamamladık. Üç sene önce başladığımız ve sizlerle beraber çıktığımız bu yolda hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.


Dünyada İki Tane Cennet Bahçesi Vardır


Öyle bir günde, öyle bir güzel ortamdayız ki; bugün Bandırmalı kardeşlerimiz imkânı olanlar binalarının giriş katlarını bize 10 yıllığına, 20 yıllığına tahsis ederlerse her mahalle de bir tane bir cennet bahçesi açılmasına vesile olunur. Dünya da iki tane cennet bahçesi vardır. Biri camiidir, diğeri de Kuran Kursu’ dur. Biran önce çoğaltıp cennet bahçelerini mahallelerimizde yaygınlaştırmalıyız.

Kuran Kursu Öğretmeni Emine Şener’de konuşmasında” Güneş Kuran Kursu’nda yönetici ve aynı zamanda kuran kursu öğreticisiyim. Kuran kursumuzda iki adet bayan sınıfımız, bir adet 4-6 yaş sınıfımız mevcuttur.  Kuran kursumuzu resmi olarak açıyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan, bize bir şekilde hediye eden, hibe eden hayır sahiplerinden Allah razı olsun.  Sabahın erken saatlerinden, geç saatlerine kadar Kur-anı Kerim eğitimi veriliyor. 4-6 yaş sınıfımızdaki öğrencilerimiz hem oyunla, hem de eğlenerek Kur-anı Kerim eğitimi alıyor ve çok güzel zaman geçiriyorlar. Hizmet olarak getirmiş olan büyün büyüklerimize teşekkür
ediyorum”.Programın sonunda İlçe Müftüsü Süleyman Küçük tarafından Kur’an Kursunun açılışına katkıda bulunanlara plaket ve sertifika verildi. Ayrıca vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu./Serhat Barış
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz