İlahiyat Öğrencilerinden Cami İçin Kermes"Üniversite Merkez Cami" Yararına Düzenlenen Kermesin Açılışı Yapıldı

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrenci Topluluklarından Fıkıh, İnsani Değerler, Kelam, İslam Tarihi ve Kurumları Araştırma Toplulukları ve Malatya İlahiyat Vakfı tarafından inşaatı devam eden "Üniversite Merkez Cami" yararına düzenlenen kermesin açılışı yapıldı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde düzenlenen açılışa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, katılımcılara teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz, ev hanımları, hocalarımızın eşleri bu kermese destek verdiler. Hatta üniversitenin dışındaki bazı hayır sahipleri buraya malzeme göndermek suretiyle cami kermesimize katkıda bulundular. Bizim burada iki hedefimiz var, birinci hedefimiz caminin üniversitemiz öğrencileri tarafından sahiplenilmesi ki bu güzel bir örnek oldu. Hakikaten de sahiplendiklerini ispatladılar. İkincisi de çam sakızı çoban armağanı öğrencilerimizin bu helal temiz kazançlarından camimizin temeline girerse daha da bereketli olur. Bu vesileyle bu programı başından sonuna kadar destekleyen rektörümüze, rektör yardımcılarımıza genel sekreterimize, rektör danışmanlarımıza, özellikle bizim fakültemizde büyük emek sarf eden fakültemiz sekreteri Yusuf Tekin, Halil Duman, Mustafa Bulut ve Mustafa Bozkurt’a teşekkür ederim."

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat ise caminin hızlı bir şekilde tamamlanmasını dileyerek, "Gönülden kopan bir etkinliğe küçük bir katkıda olsa, küçük bir tuğlamızda olsa güzel bir şeydir. Bu gayretlerle inşallah bu iş tamamına erer. Rabbim camimizi hızlı bir şekilde tamamlamayı nasip etsin. Hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcıları ve beraberindekiler kermes kapsamında hazırlanan stantları gezdi.

Haber: Onur COŞKUN
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder