İmam Hatip Lisesi İle Müftülük Arasında İşbirliğiŞehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi ile İlçe Müftülüğü arasında öğrencilerin mesleki gelişimlerini sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

İlçe Müftülüğünde gerçekleştirilen imza törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Müftüsü Hanifi Damar, İlçe Vaizi Seyit Yıldırım ve Okul Müdürü Vakkas Korkmaz katıldı.

Öğrencilerin gelişimleri ile ilgili imzalanan protokol hakkında bilgi veren Okul Müdürü Vakkas Korkmaz; "İlçe Müftülüğümüz ile imzaladığımız iş protokolünün amacı milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılmasını amaçlayan, akademik ve mesleki çalışmaların, sosyal-kültürel etkinliklerin ve eğitim faaliyetlerinin öğretmen ve öğrencilere duyurulmasını sağlamak. İlçe Müftülüğü tarafından, Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile sosyal-kültürel etkinliklere eğitim ve öğretimi aksatmayacak şekilde öğretmen ve öğrencilerin katılımlarını sağlamak. İHL meslek dersleri öğretmenleri ile diğer branş öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine yönelik din görevlileri arasında bilgi ve tecrübe paylaşımlarına, sempozyum, seminer, panel, çalışma toplantıları, zümreler, eğitim materyali hazırlama ve geliştirme çalışmalarına katılımlarını teşvik etmek. Her iki kurumu ilgilendiren zaman dilimlerinde (eğitim-öğretim yılı başı, öğretmenler günü, din görevlileri ve camiler haftası, Mevlidi Nebi etkinlikleri gibi) karşılıklı kurumsal ziyaretler gerçekleştirmek ve yapılacak çalışmalara katkıda bulunmak. İş birliği halinde kurum personellerinin mesleki, akademik ve kültürel gelişimlerini destekleyen ve pedagojik formasyonlarını geliştiren faaliyetler planlamak ve gerçekleştirmek gibi amaçlar edinen protokolümüz ile öğrencilerimizin daha verimli geçecek bir öğrenim hayatı olmasını amaçlamaktayız. Bu sebeple bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar’a ve İlçe Müftümüz Hanifi DAMAR’ a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Mesleki gelişim açısından uygulamaların hayati bir önemi olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ise; "Okul Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz istişareler sonucunda bu protokol ile örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitim ve öğretimi faaliyetlerinde, Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Besni İlçe Müftülüğü iş birliği çerçevesinde, resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi, onların mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda çocuklarımız okulumuzdan mezun olduğu anda daha donanımlı ne istediğini bilen bir birey olarak toplumdaki yerini alacaktır. Bu vesile emeği geçen İlçe Müftümüz Hanifi Damar'a, Okul Müdürü Vakkas Korkmaz'a ve tüm personellerimize teşekkür ederim" dedi.
BESNİ GÜNCEL GAZETESİ
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder