mahihaber İmam Hutbeye Siyah Sarıkla Çıktı, Cemaat Şaştı - Mahihaber
HADİSLERDEN

İmam Hutbeye Siyah Sarıkla Çıktı, Cemaat Şaştı
Bahçelievler Selçuk Hatun Camii cemaati cuma namazı öncesi hutbeye siyah sarıkla çıkan imamı görünce şaşırdı. İmamın yaptığı açıklama ile cemaat gece camiye doldu.

Trump ve işgalci Yahudilere tepki amacıyla Bahçelievler Selçuk Hatun Camiinde teheccüd namazı kılındı. Yüzlerce kişinin camiyi doldurduğu saatte çevre halkı anlık panik yaşadı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapması çabasıyla aldığı kararın tepkileri İslam ülkeleri ve tüm Türkiye'de Müslümanlar tarafından çeşitli aktivitelerle protesto edilirken İstanbul Bahçelievler farklı bir etkinliğe sahne oldu.

İstanbul Bahçelievler Selçuk Hatun Camii baş imam hatibi İbrahim Tunç cuma namazı öncesi verdiği vaaza başında siyah bir sarıkla çıkınca, bu duruma alışık olmayan cemaat şaşkınlık yaşadı.

Kudüs üzerinde Amerika ve İsrail hükümetinin birlikte yürüttüğü iğrenç emelleri, konunun ehemmiyeti hususunda cemaati bilgilendirmek amacıyla kürsüye siyah sarıkla çıkan imam, bu şekilde giyinmesinin sebebini açıklayaınca cemaat rahatladı. Tunç'un sözlerinden sonra cuma sonrası sözleşen cemaat gece yarısı camiye akın etti.

Dünkü cuma namazı öncesi başında siyah sarık olduğu halde projeksiyon destekli vaaz sunumu ile Kudüs meselesini anlatan ve Diyanet İşleri Başkanlığı nın Kudüs aktarmalı umre turlarında da rehber olarak vazife yaptığını ifade eden imam hatip İbrahim Tunç kürsüde "Siyah sarıkla kürsüye çıkmam şaşırdınız, sanırım . Siyah sarık Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubini'nin varlığını bir kez daha sizlerle hatırlatmam içindir. O Eyyubi ki, . başındaki siyah sarığı Kudüs'ü fethedene kadar başından çıkartmamıştır. O Eyyubi ki  gülmeyi kendisine haram kılan bir kumandandır. O komutan ki, "Gülmeyeceğim, Kudüs fetih edilinceye kadar gülmeyeceğim, başımdaki siyah sarık da yasım olsun” diyen bu sözünü Kudüs'ü fethedene kadar tutan biridir.

Kahpe Amerika'nın Kudüs üzerindeki iğrenç emellerine karşı tepkimizi göstermememiz lazım. Şunu unutmayın ki, İngiliz işgal güçlerinin, 1917 tarihinde Yahudilerin, Arap lider Şerif Hüseyin ile işbirlikçi güçlerinin desteğiyle Kudüs'ü işgal ederek ecdadımız Osmanlının elinden almışlardır. Osmanlıdan çıkan Filsitin'in o günden bugüne şahit olduğunuz gibi sürekli ağlayan bir millet oldu. Bugün de Amerika ve Şerif Hüseyin‘e benzer bazı Arap liderlerin aynı tutumu sergilediğini görmelisiniz. Bu yapılanlar asla unutmayın. Bu sebeple Sultan 2.Abdulhamit'in ve Selahattin Eyyubi’nin torunları olan bugünkü nesil harekete geçmedikçe "Kudüs Kurtulmaz" "Kudüs Müslümanların olmaz"

Peki bizler ne yapacağız. Mümin silahı duadır. Bugün mübarek cuma .. Bu akşam yatsı namazını kılarken vitir namazını eda etmeyeceğiz. Vitri gece yapacağımız teheccüd namazı sonrası eda edeceğiz. Buradakiler, burada olmayana duyursun. Bu gece camimizde Kudüs için dua var, Kudüs için kıyama kalkacağız, Kudüs için teheccüd kılacağız. Gelebilen herkesle bu gece buluşalım. Unutmayın ki, Müslümanların duası, mazlumların duası Allah .c.c katında kabul görmektedir."dedi

Sözlerini  "Her güzelliğe düçar olmuş şu güzel beldeye bak, Eyvah!  Kan ağlıyor hergün bu şafak. Sabret! Kudüsüm silmek için göz yaşını, Neslimizden bir Ömer Bir Selahaddin daha çıkacak" dizeleriyle tamamladığını söyleyen İbrahim Tunç cemaatten de sözlü olarak söz aldı.

Gece yapılan Kudüs etkinliğinde cami müezzin-kayyımı Emin Demirel'in Fetih suresini okudu. Teheccüd namazının kılınmasının ardından kılınan vitir namazı bitimiyle de Selçuk Hatun Camii baş imam hatibi  İbrahim Tunç dua etti.

Kudüs başta olmak üzere tüm islam coğrafyasının kurtuluşu için duada birleşen yüzlerce mümin sabah namazı sonrası dağıldı

mahihaber / özel
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder