İstanbul'dan Sonra Sakarya'da da Başlıyor


Sakarya il Müftülüğü il genelinde sabah namaz vakitlerinin eda edilme vaktini değiştirdi.

İstanbul genelinde il Müftülüğünce alınan karar doğrultusunda camilerde sabah namazı kılınma vakti değiştirilmesinin ardından aynı uygulamanın Sakarya'da da uygulanacağı öğrenildi.

Sakarya il müftülüğünün yaptığı açıklamaya göre, Sakarya'da saban namazları 15 dakika önce kılınacak

Netgaste.com haberine göre, Sakarya il Müftülüğü il genelinde sabah namaz vakitlerinin eda edilme vaktini değiştirdi.

Sakarya İl Müftülüğü, Sakarya’da merkezi camilerde 26.12.2017 tarihinden itibaren sabah namazıyla namaz kılma vakitlerini 15 dakika geriye çekti

Sakarya İl Müftü Vekili Yunus Acar açıklamasında; “İki yıldan bu yana saatler geri alınmıyor. Haliyle bu da sabah namazı vakitlerinin geç saate denk gelerek kılınmasına neden oluyor. Bu konuda bazı cemaatlerin şikayeti olduğu tarafımıza bildirilmişti.

“Konuyu bu sabah müftü yardımcısı arkadaşlarım ile enine boyuna değerlendirdik. Aldığımız karar gereği, il merkezi ve ilçe merkezinde bulunan işçi-memur yoğunluğu olan yerlerdeki camilerimizde bugüne kadar cemaatle kılınan namaz saati 07.40’ iken, işe geç kalınmasının önüne geçilmesi nedeni ile bu saati 15 dakika geri çekmek suretiyle, 07.25 olarak düzenledik. Konuyla ilgili olarak din görevlisi arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik. Saatlerin durumuna göre, bundan böyle sabah namazı vakitleri 15 dakika erken kılınacaktır” dedi.

İstanbul Müftülüğü de vatandaşların; güneşin geç doğması ve mesai saatlerine yetişememeleri yönünde gelen talepler doğrultusunda İstanbul'da tüm cami ve mescitlerde 07.12.2017- 01.03.2018 tarihleri arasında sabah ezanı okunduktan sonra kılınacak sünnet namazının hemen arkasından takribi ilk 5 dakika sonrasında sabah namazının farzının eda edilmesi" gerektiğini bildirmişti.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder