Header Ads

İzinsiz Tebliğe Polis Engeli

Tebliğ’ciler İstiklal’de: 


İstiklal Caddesi’nde ‘Tebliğ Cemaati’ mensubu olarak bilinen bir grup genç ellerindeki broşürleri ile, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde Noel ve yılbaşı kutlamaları karşıtı bilgi vermek isterken, polis engeli ile karşılaştı..

Kendilerini " Tebliğ Cemaati" olarak tanıtan bir grup genç her yılbaşı olduğu gibi bu yılbaşı da yine Yılbaşı ve Noel karşıtı olarak halkın arasında girdi. Vatandaşların ve kutlamaların en bol olduğu yerlerden biri olan Beyoğlu İstiklal caddesi ile Taksim meydanına gelen gençler vatandaşları çevirerek konuşmak ve broşür dağıtmak istedi.

Bazı vatandaşlar dinlerken bir kısmının kameraları görünce tebliğci gençlere olumsuz el kol hareketi yaptıkları, broşürleri geri verdikleri gözlendi. Caddede yoğunlaşan kalabalığı gören polis güçleri de  dağıtım yapanlardan izin belgelerinin olup olmadığını sordu.

Yaptıkları çalışmanın dini faaliyet olduğu, kimseyi rahatsız etmek istemediklerini, yılbaşı ile ilgili broşür dağıtmak istediklerini , İzin belgesi olmadığını söyleyen grubu da OHAL gereği polis engel oldu.ve kişilerin dağıtım yapmasına izin vermedi.

Dağıtılan broşürde, “Noel ve yılbaşı İslami ve milli değildir. Türkiye’ye her fırsatta düşmanlık yapan batılıların yaşam tarzıdır. Milletimizi içten ve dıştan bölmek isteyen Ümmeti Muhammed’in birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışan batılıların kutladıkları yılbaşı ve Noel’i bizim de sevinç içinde kutlamamız doğru bir davranış olmadığı açık bir gerçektir” ifadelerine yer verildiği görüldü.

Polisin uyarısı üzerine grup caddeden sessizce ayrıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.