Haberi Paylaşabilirsiniz

Kadıköy Belediye Başkanı Bundan Haberdar mı ?Akit, Kadıköy’de yapılması planlanan Ulu Cami’ye “ihtiyaç yok” minvalindeki sözlerle karşı çıkan CHP’li Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yalanlarını ifşa ediyor. Özellikle cuma vakitlerinde Kadıköy merkezde bulunan Osmanağa Cami’nde akıl almaz bir yoğunluk yaşanıyor. Namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar akan trafiğin ortasına kadar uzanan saflar oluşturarak serdikleri kağıtların üzerinde secdeye kapanıyor.

Kadıköy’de projesi onaylanan Ulu Cami’ye “ihtiyaç yok” iddiasıyla karşı çıkan CHP’li Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yalanlarını gözler önüne seriyoruz. Kadıköy’de merkezde bulunan Osmanağa Camii özellikle cuma vakitlerinde akıl almaz bir yoğunluk yaşıyor. Namazlarını eda etmek isteyen müminler ana caddelere taşarak yanlarında getirdikleri sedirlerin yahut kağıtların üzerlerinde Rahman’a secde ediyor. Buz gibi havada akan trafiğin ortasında namaza duran vatandaşlar adeta hastalığa ve ölüme mahkûm ediliyor. Bu durumdan mustarip olan vatandaşlar ve Kadıköy esnafı bir an önce Ulu Cami’nin yapılmasını bekliyor. CHP’li Nuhoğlu’nun “camiye ihtiyaç yok” sözlerini ise tam bir mukaddesat düşmanlığı olarak değerlendiriyor.


BUZ GİBİ HAVADA CADDEDE NAMAZ

CHP zihniyeti genlerinden gelen İslam düşmanlığını bir an olsun elden bırakmıyor. Bunun en son örneği yıllardan beri CHP’nin elinde kıvranan Kadıköy’de yaşanıyor. Kadıköy’de yapılması planlanan ve projesi onaylanan Ulu Cami’ye “ihtiyaç yok” iddiasıyla karşı çıkan CHP’li Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu adeta Müslümanlarla dalga geçiyor. Şehrin ortasında tek caminin Osmanağa Cami’si olduğunu bildiği halde “çevrede birçok cami var” minvalindeki sözlerle vatandaşa akan trafikte namaz kıldıran Nuhoğlu göz göre göre yalan söylüyor. Kadıköy’ün ihtiyacını karşılayamayan Osmanağa Cami özellikle cuma vaktinde akıl almaz bir yoğunluk yaşıyor.

Ana caddeye kadar taşan cemaat akan trafiğin ortasında namazını eda ediyor. Yanlarında getirdikleri hasırlarla yahut kağıt parçalarını asfalt zeminin üzerine seren Kadıköylüler bu sayede ibadetlerini gerçekleştiriyor. Buz gibi havada iyice soğuyan asfalt zemin üzerinde oturarak hutbe dinleyen vatandaşlar adeta hastalığa mahkûm ediliyor.

VATANDAŞ TEPKİLİYaşanan durumdan en çok mustarib olan ise hiç şüphesiz ki namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar ve esnaf oluyor. Esnaf cami sorununun bir an önce çözülmesini ve Kadıköy’ün Ulu Cami’ne kavuşmasını bekliyor. Vatandaşlar ise tepkilerini daha yüksek perdeden dile getiriyor. Gazetemize konuşan Tezcan Şanlı, “Burda her hafta aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Camiye ihtiyaç olmaz olur mu? Meseleyi parti olarak ya da ideolojik olarak düşünmemek lazım. Kadıköy’e cami her şeyden önce bir ihtiyaç. Hamdolsun İslam caddelere kadar taştı. Lakin büyük bir cami şart” dedi. Cami cemaatinden bir başka isim Metin Şimşek ise, “Cemaatin burada bir camiye ihtiyacı var. Camiye ihtiyaç yok demek mantıklı değil. Durum ortada. Görüyorsunuz yollara kadar taşmış vaziyetteyiz” diyerek tepkisini dile getirdi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz