Karlıova Ulu Cami İbadete Açıldı
Karlıova’da 2015 yılında yapımına başlanan, Ulu Camii inşaatı bitirildi. Camii, geçtiğimiz Cuma günü kılınan namazla ibadete açıldı.

2015 yılında temeli atılan ve hayırseverlerin yardımlarıyla iki yıl içinde bitme noktasına gelen ve aynı anda 2 bin kişinin saf tutacağı Ulu Cami açılışı, Karlıovalılar tarafından yoğun ilgi gördü. Camii’nin halı döşemeleri ve ses sisteminin bitmesiyle beraber İstanbul’dan özel olarak getirtilen ışık sistemleri ile kubbe ve minareler led ışıklarıyla aydınlatıldı. Ulu Cami inşaatının zemin katında bulunan işyerlerin bitmesiyle birlikte burada işyerlerini kiralayan esnaflarda yeni işyerlerine taşındılar.

Ayrıca cami inşaatında büyük katkı sunan Kaymakam Levent Yetgin ve Belediye başkanı Veysi Bingöl’e katkılarından dolayı cami derneği adına birer plaket verildi. Cami heyetinden H. Ali Sünbül yaptığı açıklamada Kaymakam Levent Yetgin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl’ün büyük çabalarının olduğu ve onların göstermiş olduğu çabalardan dolayı kendilerinin de büyük bir azimle çalışmalarına yol açtığını söyledi.

Sünbül, “Allah kaymakam bey ve belediye başkanımızdan razı olsun. Gece gündüz demeden cami inşaatının bitmesi için büyük çaba sarf ettiler. İstanbul ve diğer illerimizde bir zat yardım toplamak için onlarda bizimle beraber gezdiler. Hiçbir Kaymakam bunu yapmaz böyle bir Kaymakama sahip olduğumuz için çok şanslıyız”  dedi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder