Kaymakam camide incelemelerde bulundu.Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, ilçede yapımı devam eden cami yapımı devam eden camide incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde inşaatı devam eden Göl Camisini ziyaret eden Kaymakam Ömer Çimşit, caminin kısa süre sonra ibadete açılacağını söyledi.

Göl Cami İmamı Mahmut Durbin ve Göl Camileri Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı Mahmut Sar’dan inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam Çimşit Göl Camisini beraberindeki heyetle gezdi.

Göl Camisinin inşaatına destek çıkan hayırseverlere teşekkür eden Çimşit “Minaresinde çatlaklar oluşan ve cemaatin ihtiyaçlarına cevap vermeyen camiyi yıkılarak yerine cemaatin daha rahat bir şekilde ibadetini yapabileceği bir binaya kavuşacak. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle 4 ay önce başlayan inşaat hızlı bir şekilde ilerliyor. Camimiz inşallah cuma günü ibadete açılacaktır. Göl Camisinin yapımında maddi manevi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Göl Camisindeki incelemelerin ardından Çimşit ve beraberindeki heyet Eski Urfa Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Esnafın istek, talep ve sorunlarını dinledi.

urfahaberleri.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder