Haberi Paylaşabilirsiniz

Minik Yürekler Yardıma, Büyükler Şehitlere Duaya Koştu
Etimesgut Müftülüğünün öncülüğüne  4 - 6 yaş minikler harçlıklarını Suriye Türkmenlerine bağışlamak için iyilik yarışında bulunurken, yetişkinlerde El_Bab'da şehit olan asker ve sivil görevliler için dua için bir araya geldi.

2016 yılında Suriye de El bâb da yürütülen Fırat kalkanı operasyonunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Başçavuş Volkan KÜLEKÇİ’ nin şehit olmasının seneyi devriyesinde mevlit okutuldu.

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür merkezinde yapılan mevlit programına
Etimesgut Kaymakamı Fuat GÜREL, Etimesgut Müftüsü Yunus CAN, Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL, Belediye Başkan Yardımcıları, Şehidin silah arkadaşları, Yakınları ve tanıyanları katıldı.

Etimesgut Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi korosu tarafından okunan mevlid-i Şerif, Kur’an-ı Kerim, İlahi ve Kasidelerden sonra Etimesgut Müftüsü Yunus CAN’ın yaptığı dua ile mevlit programı sona erdi

Hz Ömer Cami bünyesinde bulunan 4–6 yaş grubu Kur’an Kursu öğrencileri anlamlı bir yardıma imza attılar.

4–6 yaş grubu öğrencileri Kurs Öğreticisi Aynur DURMAZ’ın önderliğinde, harçlıklarından artırdıkları paraları Kur’an Kursunda bulunan kumbaralara atarak, biriken para ile gıda paketleri oluşturup ihtiyaç sahibi Türkmen ailelere, Suriyeli mültecilere yardımda bulundular..
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz