Müezzinin Dramı Yürekleri Dağladı.


Gaziantepli müezzin önce meslektaşlarından sonra insanlıktan medet umuyor

Din Görevlisinin Çaresizliği ve Göz Yaşları

Gaziantep ili Nizip İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Müslüm Kaya Camii Müezzin Kayyımı Muhittin Açıkgözoğlu yakalandığı hastalığı dolayısıyla kendisine uzanacak yardım elleri beklemektedir.

Milyonda bir kişinin yakalandığı hastalığın teşhis ve tedavisi maalesef bilinmemekte/bulunmamaktadır. Bedenen ve maddeten ihtiyaçlarını karşılamakta tamamen yetersiz kalan hocamıza maddi yardım hususunda gerekenin yapılması son derece önem arzetmektedir.

Nizip İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Müslüm Kaya Camii Müezzin Kayyımı olarak görev yapan. Evli ve 5 çocuk sahibi. Çocuklarımın 4’ü İlköğretim ve Ortaöğretim de öğrenim görmekte olup, 1 tanesi ise Kahramanmaraş İlahiyat Fakültesi öğrencisidir.


Diyanet İşleri Başkanlığında yaklaşık olarak 22 yıldır görev yapan. 2016 yılı içerisinde ayaklarımdan rahatsızlanarak çeşitli hastanelerde tedavi gören İlk olarak bel fıtığı teşhisi konulan hastalığım nedeniyle bel fıtığı ameliyatı geçirdi.

Yapılan ameliyat neticesinde sağlığımla ilgili herhangi bir iyileşme görülemedi.

Müezzin Kayyımı Muhittin Açıkgözoğlu, Bu nedenle; Gaziantep Tıp Fakültesi olmak üzere Nöroloji alanında uzman doktorlar tarafından gözlem altında tedavi oldu. Kortizon, Ivik, Rılutek ve Ailensen gibi ilaçlar kullandı. Fakat hastalığın gittikçe ilerlemesi neticesinde doktorların tavsiyesi ile İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji Doktorlarına yönlendirildi. Nöroloji ana bilim dalı Doktoru Prof.Dr. Yeşim Gülşen Parman’ın muayenesi ve tetkikleri sonucu hastalığımın daha fazla ilerlememesi için Türkiye'de bulunmayan Japonya’da üretilen ve Sağlık Bakanlığının izni ile yurtdışından getirilen “Fvortone, Redtteut " isimli ilacın kullanılması gerektiğini 6 aylık kullanılacak ilacın maliyetinin ise 670.000 Tl tutarı olduğu

Açıkgözoğlu Bu nedenle; ailemin ve çocuklarımın iaşesini karşılamakta bile zorlanırken bu ilaçları almaya gücüm yetmemektedir. İlaç, hastane ve yol masraflarını bile karşılayacak maddi duru yeterli olmadığı için ilaç konusunda ve hastane masruflarımla ilgili yardım talebinde bulunmuyor.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ NÖROLOJİ VERDİĞİ RAPORDA DA;

Muhittin Açıkgözoğlu isimli hastanın rahatsızlığı olan; “Motor nöron hastalığı-Amiyotrofik Lateral Skleroz" tanısının/tanılarının tedavisinde "EDARAVONE" etkin maddeli ilaç/ilaçların kullanımı uygun görülmüştür.

6 aylık dozda kullanımı ve sadece Türk Eczacıları Birliği aracılığı ile yurtdışından ithalatı uygundur. Tedaviye devam edilmek istenilmesi durumunda Yurt Dışından ilaç Temini ve Kullanımı Kılavuzu 6.6 ncı maddesi gereği 'Tedavi öncesi ve sonrası hastanın tedaviye verdiği yanıtın klinik ve laboratuvar bulguları ile birlikte Etkililik ve Yan Etki Geri Bildirim Formu (EK-4) ve Bilgilendirilmiş Hasta Olur Formu (EK-3)’ doldurularak başvurulması halinde tekrar değerlendirilecektir.”

Haber ile ilgili yardımda bulunmak isteyenler kurumu ile irtibata geçebilirler.

TEL: 0533 695 90 39(Muhittin Açıkgözoğlu)

A. Tokdemir

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder